×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. janvāris, 2013
Drukāt

Parādnieku reģistrs

datorss2

Izmaiņas likumā “Par nodokļiem un nodevām” paredz, ka no šā gada 1. aprīļa Valsts ieņēmumu dienests (VID) nodrošinās publiski pieejamu datu bāzi ar informāciju par nodokļu maksātājiem, kuriem šie parādi pārsniegs 100 latus.

 

Reģistrā informāciju par personas nodokļu nomaksu vai parādiem varēs atrast pēc nosaukuma un reģistrācijas koda vai saimnieciskās darbības veicēja vārda, uzvārda un reģistrācijas koda. Datu bāzi integrēs jau esošajā VID sistēmā un tajā būs jāiekļauj arī informācija par atsevišķu nodokļu un nodevu kopējiem ieņēmumiem. Taču reģistrā neatradīsim ziņas par tiem nodokļu maksājumiem, kuriem termiņš būs pagarināts, sadalīts, atlikts vai atkārtoti sadalīts termiņos.

Informāciju datu bāzē VID aktualizēs katra mēneša septītajā un divdesmit sestajā datumā. Šāda kārtība dos iespēju nodokļu maksātājiem sekot līdzi savu nodokļu nomaksai, kā arī iegūt informāciju par darījumu partneru finansiālo situāciju.

Tāpat VID būs jānodrošina publiski pieejama datu bāze ar informāciju par privātpersonām, kas veic saimniecisko darbību un ir reģistrētas kā saimnieciskās darbības veicēji, tostarp patentmaksas maksātājiem, kā arī par personām, kuras nav reģistrējušās, bet ir informējušas par saimnieciskās darbības veikšanu. Pēc konkrētās personas vārda, uzvārda un reģistrācijas koda varēs iegūt informāciju, vai persona ir reģistrējusies VID vai izslēgta no tā, vai samaksāta patentmaksa un vai persona veic saimniecisko darbību.

Ar izmaiņām likumā paplašināts situāciju uzskaitījums, kad VID varēs pilnīgi vai daļēji dzēst nodokļu parādus, nokavējuma un soda naudas. Nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu, izņemot muitas nodokli un citus līdzvērtīgus maksājumus, vairs neuzsāks, ja piedzenamā parāda kopsumma nebūs lielāka par 10 latiem.

Nodokļu parādu varēs dzēst individuālā uzņēmuma īpašnieka nāves gadījumā, ja nebūs iespējams to piedzīt no mantiniekiem, un nodokļu maksātājam, ja tas izslēgts no Uzņēmumu reģistra un ja iestājies kreditoru prasījumu noilgums.

Informāciju par nodokļu parādu dzēšanu VID savā mājaslapā publicēs reizi ceturksnī.

Noteikts arī, ka no 2013. gada 1. jūlija Finanšu policijas ierēdņiem būs dienesta pakāpju atšķirības zīmes un žetoni un, pildot dienesta pienākumus, būs jānēsā formas tērps. Līdz šim tiem bija tikai žetoni.

Pieņemtie grozījumi “Nodokļu un nodevu likumā” un “Valsts ieņēmumu dienesta likumā” turklāt nosaka, ka VID ģenerāldirektors, ja nepieciešams, uz laiku līdz četriem mēnešiem varēs pagarināt termiņu, kurā nodokļu administrācijai jāizskata nodokļu maksātāju apstrīdētie lēmumi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+