Mobilā versija
-1.9°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
18. decembris, 2015
Drukāt

Parāds Latvijā, maksātnespēja Lielbritānijā. Vai izeja no situācijas? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Uzziņa

Saskaņā ar programmu “Par Latvijas valsts piederīgo personu tiesību pārstāvēšanu Lielbritānijā” Latvijas valsts pilsonis var vērsties Latvijas–Lielbritānijas Tirdzniecības kameras Tiesību centrā, lai uzzinātu par Maksātnespējas akta noteiktajiem ierobežojumiem procesa laikā un par parādsaistībām, kuras neklasificē kā parādus. Adrese: Latvian-British Chamber of Commerce, Legal Aid, 23 Hanover Square, Mayfair, London W1S 1JP (vēstulē obligāti jābūt norādītai jūsu e-pasta adresei vai tālruņa numuram), Tiesību centra e-pasts: palidziba@latvianchamber.co.uk.

Mana māsīca Lielbritānijā atrodas neapskaužamā situācijā, jo viņai ir parādsaistības Latvijā. Vienīgais dzīvoklis Rīgā tika pārdots izsolē, par to neinformējot, un tagad kreditori liek atmaksāt parāda pārpalikumu – aptuveni 35 tūkstošus eiro, ko izsoles ieņēmumi nesedza. Šādu summu viņa nespēj atmaksāt, jo Lielbritānijā arī par visu jāmaksā, turklāt viņa finansiāli palīdz mātei, kura ir invalīde un tika izlikta no izsolītā dzīvokļa, bet tagad dzīvo pie manis Rīgā. Kā palīdzēt māsīcai? Esmu dzirdējusi par privātpersonas maksātnespēju ārvalstīs, bet cik tas ir droši? Vai Latvijas kreditors ņems vērā ārvalstīs pieņemto lēmumu par maksātnespēju? Varbūt māsīcai šī maksātnespēja jāveic Latvijā, atstājot darbu Lielbritānijā, un jāatgriežas mājās? JANĪNA RĪGĀ

Pamatjautājumi

Fiziskas personas jeb privātpersonas maksātnespējas process ir tiesisks veids, kā atbrīvoties no parādsaistībām, kuras parādnieks nevar izpildīt pret kreditoru (aizdevuma devēju). Aizdevuma veidi Latvijā, tāpat kā citās Eiropas valstīs, ir dažādi, sākot no patēriņa un hipotekārajiem un beidzot ar finanšu kredītiem, līzingiem u.c.

Parādsaistības var veidoties ne tikai kredītu, bet arī nesamaksātu komunālo rēķinu, valsts nodokļu, piemēram, nekustamā īpašuma nodokļa, dēļ. Ņemot vērā, ka daudzi Latvijas valstspiederīgie dzīvo dažādās Eiropas Savienības valstīs, Latvijas pilsonis drīkst pieteikties pārrobežu maksātnespējai tajā valstī, kurā pastāvīgi uzturas, maksā nodokļus un strādā.

Piemēram, ja jūsu māsīca Lielbritānijā dzīvo un strādā ilgāk nekā 183 dienas (vēlamais laiks – seši mēneši), viņa var uzsākt fiziskas personas maksātnespējas procedūru, kaut gan parādsaistības ir izcelsmes valstī Latvijā. Jūsu radiniecei nav jāatgriežas Latvijā tikai maksātnespējas procedūras dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies par izsmeļošo rakstu. Prieks tagad zināt.

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+