Mobilā versija
+2.1°C
Eiženija, Ženija
Sestdiena, 25. marts, 2017
28. decembris, 2015
Drukāt

Parāds nav brālis, bet attīstība (2)

Publicitates fotoPublicitates foto

Ne vienmēr “strādā” latviešu iemīļotais sakāmvārds “parāds nav brālis”. Šodien bez aizņēmuma ir grūti attīstīt uzņēmējdarbību, un visi Latvijas lielie un veiksmīgie uzņēmumi “dzīvo uz parāda”. Turklāt šobrīd aizņēmuma procenti un nosacījumi stabilajiem uzņēmumiem ar labu kredītvēsturi ir ļoti izdevīgi. Svarīgi ir nevis nebūt parādā, bet precīzi norēķināties par savām saistībām.

Kreditējot uzņēmumus, ir svarīgi trīs komponenti – uzņēmēja līdzšinējā pieredze konkrētajā uzņēmējdarbības veidā, uzņēmumu finanšu rādītāji un nodrošinājums. Komercķīla no banku puses tiek uztverta kā nozīmīgs nodrošinājuma veids, atgādina bankas “Citadele” Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece. Uzņēmumu sniegtās komercķīlas ir viens no rādītājiem, kas uzskatāmi atspoguļo situāciju aizņemšanās frontē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Raksta autore te nodarbojas ar banku sektora lobēšanu: sakot, re cik labi, ņem kredītu un attīsties!
    Sakāmvārds “parāds nav brālis”, nestrādājot! Un kā vēl strādā! Visi lielie piena ražotāji Latvijā ir uz bankrota sliekšņa pateicoties tieši “dzīvei uz parāda”. Vari būt nezin cik liels, bet ja izmaksas būs lielākas par preces pārdošanas cenu, tad nekādi brīnumi neglābs un tu aiziesi pa burbuli. Bet pārdošanas cena ir atkarīga no tirgus piesātinājuma ar preci. Žurnālisti bieži vien nepārzina reālo dzīvi, tāpēc arī te raksta visādas muļķības.

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (17)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (6)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+