×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
28. decembris, 2015
Drukāt

Parāds nav brālis, bet attīstība (2)

Publicitates fotoPublicitates foto

Ne vienmēr “strādā” latviešu iemīļotais sakāmvārds “parāds nav brālis”. Šodien bez aizņēmuma ir grūti attīstīt uzņēmējdarbību, un visi Latvijas lielie un veiksmīgie uzņēmumi “dzīvo uz parāda”. Turklāt šobrīd aizņēmuma procenti un nosacījumi stabilajiem uzņēmumiem ar labu kredītvēsturi ir ļoti izdevīgi. Svarīgi ir nevis nebūt parādā, bet precīzi norēķināties par savām saistībām.

Kreditējot uzņēmumus, ir svarīgi trīs komponenti – uzņēmēja līdzšinējā pieredze konkrētajā uzņēmējdarbības veidā, uzņēmumu finanšu rādītāji un nodrošinājums. Komercķīla no banku puses tiek uztverta kā nozīmīgs nodrošinājuma veids, atgādina bankas “Citadele” Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece. Uzņēmumu sniegtās komercķīlas ir viens no rādītājiem, kas uzskatāmi atspoguļo situāciju aizņemšanās frontē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Raksta autore te nodarbojas ar banku sektora lobēšanu: sakot, re cik labi, ņem kredītu un attīsties!
    Sakāmvārds “parāds nav brālis”, nestrādājot! Un kā vēl strādā! Visi lielie piena ražotāji Latvijā ir uz bankrota sliekšņa pateicoties tieši “dzīvei uz parāda”. Vari būt nezin cik liels, bet ja izmaksas būs lielākas par preces pārdošanas cenu, tad nekādi brīnumi neglābs un tu aiziesi pa burbuli. Bet pārdošanas cena ir atkarīga no tirgus piesātinājuma ar preci. Žurnālisti bieži vien nepārzina reālo dzīvi, tāpēc arī te raksta visādas muļķības.

Draugiem Facebook Twitter Google+