×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. novembris, 2012
Drukāt

Parādu dēļ Rīgā apkure nav pieslēgta 14 ēkām

Foto - LETAFoto - LETA

Parādu dēļ par iepriekšējā sezonā patērēto siltumenerģiju apkure vēl nav pieslēgta 14 daudzdzīvokļu dzīvojamām ēkām, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja AS “Rīgas siltums” Informācijas daļas vadītāja Jana Roze. Pamatā tās ir Rīgas centra īpašnieku ēkas.

“Rīgas siltums” cer, ka ēku pārvaldnieki kopā ar dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem spēs organizēt darbu, apmaksās aizkavētos maksājumus un nodrošinās apkures pieslēgšanu šīm ēkām.

Patlaban pēc apsaimniekotāju pieprasījuma kopumā apkure pieslēgta ir 7152 namiem, kas veido 96,3% no kopējā skaita. To vidū ir 5169 dzīvojamās ēkas, 1446 nedzīvojami nami, piemēram, biroji, iestādes, 453 izglītības iestādes, kā arī 84 ārstniecības iestādes.

“Rīgas siltums” atgādina, ka jautājumus par apkures sezonas sākšanu, tās beigšanu un izvēlētiem siltumenerģijas taupības režīmiem izlemj dzīvokļu īpašnieki, savu nostāju paužot ēkas pārvaldniekam. Uzņēmums pateicas godprātīgiem ēku apsaimniekotājiem, kuri savlaicīgi apmaksā rēķinus, tādējādi nodrošinot savlaicīgu apkures sezonas sākšanu apsaimniekotajās ēkās, kā arī uzsver: sezonu klients var sākt sev vēlamā laikā pie nosacījuma, ka nav parādu par patērēto siltumenerģiju un apkures sezonai ir sagatavots individuālais siltummezgls.

“Rīgas siltums” ir lielākais siltumenerģijas piegādātājs Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantoti dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 890 kilometri, no kuriem 74% atrodas “Rīgas siltuma” īpašumā.

Žurnāla “Kapitāls”, “IBS Prudentia”, biržas “NASDAQ OMX Riga” un SIA “Lursoft IT” 2012.gada pētījumā “101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums” AS “Rīgas siltums” ar uzņēmuma vērtību 79,47 miljoni latu ierindojas 24.vietā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.9
Alūksne +14.2
Daugavpils +12.3
Saldus +13
Liepāja +17.1
Jelgava +15
Ventspils +16.4
Limbaži +14
Madona +13
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+