×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. maijs, 2017
Drukāt

Parādu piedzināji klauvē pie durvīm: Komponists saņēmis 9 gadus vecu rēķinu (18)

Ekrānšāviņš no Bez Tabu videoEkrānšāviņš no Bez Tabu video

Šī gada sākums pamatīgi satricināja Rīgas iedzīvotāju prātus, jo ļoti daudzi saņēma draudu vēstules, kurās teikts, ka viņi ir parādnieki. Tās izsūtīja akciju sabiedrība ”Pilsētas zemes dienests”, kuri uzskata, ka viņiem pienākas zemes nomas maksa, kura viņuprāt nav samaksāta teju pirms desmit gadiem.

Viens no nepatīkami pārsteigtajiem, jo arī saņēmis “cedeli”, kurā nosaukts par parādnieku, ir arī komponists Māris Lasmanis. No viņa akciju sabiedrība ”Pilsētas zemes dienests” ar parādu piedzinēju starpniecību vēlas piedzīt 400 eiro. Pamatojums – it kā nenomaksāta zemes nomas maksa par periodu no 2008. gada līdz 2010. gadam. Tas komponistam liek sašust un jautāt – Kungi! Kur jūs bijāt līdz šim?

Cīņa iesaistījies arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, kuri uzrauga parādu piedziņas kantorus un savulaik saņēmuši ļoti daudz sūdzību. Ilgi un cītīgi vētījuši situāciju līdz nonāca pie slēdziena.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. ” ar parādu piedzinēju starpniecību vēlas piedzīt …”
  Savā gadījumā es tādiem atbildu, kungi, ejiet uz poda (praksē kā īsāk tā rupjāk) un lieku nost klausuli nevis te gaudoju. Uzskatu, mans risinājums ir pietiekami tiesisks.

 2. Izspiedeju triks Atbildēt

  Parasrs izspiedeju gajiens-nogaida vairakus gadus lai parads pieaug un tad piestada rekinu,bet lidztam ne ciku ne grabu.

 3. Pret tādiem klauvētājiem labākais līdzeklis ir piparu gāzes baloniņš! Hahaha!

 4. Andrejs Bubinduss Atbildēt

  Finansistiem bankās, līzinga kompānijās un pakalpojumu sniedzējiem, parādu piedzinējiem un rēķinu izrakstītājiem ir izdevīgi atsūtīt gadiem ilgi it kā nenomaksātus rēķinu, ja rēkins nav nomaksāts bankā, vairums gadījumos čeki nav uzkrāti. ļoti izdevīgs bizness visiem Man bija līdzīgs gadījums par zemes nodokli, it kā mainot pagastu administratīvās reformas rezultātā ierēdņu kabinetu un datu bāžu atrašānās vietas bija mainītas, tur kaut kas nav piefiksēts. Es piefiksēju, ka jau vairāk par gadu nav rēķina…. Un, ja neseko, tev var atņemt īpašumu, ja labi grib.Un kāds to iekārojis…. arī bizness

 5. Nu tad nemaksāsim Atbildēt

  Savus parādus un sprāgsim svētās dusmās ja kāds uzdrošināsies tos piedzīt. Saprotams, tas nav patīkami sańemt atgādinājumus bet ari nav smuki parādus nemaksāt.

  • cinisma kalngals Atbildēt

   Kāds “atgādinājums”? Izlasi rakstu uzmanīgāk – tas “parāds” aprēķināts tikai tagad. Es arī tā varu – pēkšņi izdomāt, ka tu man pirms 10 gadiem “esi parādā”! Jo man tā gribas – izspiest no tevis naudu PAR NEKO. Ir taču tik jauki būt parazītam un saņemt naudu no naiviem cilvēciņiem, kuri apjūk paniskās bailēs, saņemot draudu vēstuli no tā sauktā “”pilsētas zemes dienesta” (nosaukums jau skan iespaidīgi, vai ne?) un ir gatavi maksāt neesošu “parādu” bandītiskam izspiedējam.

  • Nu tad tik maksāsim! Atbildēt

   Vai tu man naudu aizdevi, ka tagad tev esmu parādā?
   p.s. Ar šito mēs varētu pievilināt tūristus, jo ļaunas mēles melš, ka citur Eiropā dzimtsbūšana sen vairs nepastāvot …

 6. Kā var cilvēku nosaukt par parādnieku, ja viņš visus piestādītos rēķinus samaksā laikus. Tas nav parāds, ja kāds idiots pēkšņi atceras ka var pēc deviņiem gadiem piestādīt rēķinu. Kur tad bija visus šos deviņus gadus? Mūsu valstī cilvēks ir tik neaizsargāts, ka brīžiem liekas ka mūsu likumdevēji ir ierēdņi ar viszemāko izglītības līmeni valstī.

  • kolchozniece-pirmrindniece Atbildēt

   Tas, kas atcerējās, nav idiots. Tas ir biznesprojekts. Mūsu valsts likumi ļauj vaļu parazītiem. Jo likumu pieņēmēji un parazīti bieži ir vieni un tie paši. Bet beztiesiskais vairākums ir domāts tikai slaukšanai – kā govju vai kazu ganāmpulks …

 7. Tas nav nekāds gods! Atbildēt

  Dzīvot uz svešas zemes un nemaksāt īpašniekam par tās lietošanu nav nekāds gods.

  • Kurš saka, ka nav jāmaksā ? Te ir runa par pārmaksāšanu.

   • Šis ir tas gadījums, ka NAV JĀMAKSĀ. Jo ŗeketieru bandas “pilsētas zemes dienests” īpašnieku Normundu Šlitki neviens ar varu nespieda privatizēt zemi ar apgrūtinājumu. Šādu zemi vispār nedrīkstēja atdot privatizācijai, nepaziņojot un nedodot pirmtiesības to privatizēt uz šīs zemes jau esošajiem dzīvokļu īpašniekiem. Jo NEVAR PRIVATIZĒT CITU PRIVĀTĪPAŠUMU, to nenopērkot.
    Un nevar aprēķināt “parādu” ar atpakaļejošu datumu.
    Kas būtu šajā situācijā jādara valdīklām, kuras savas nolaidības (bet visticamāk – apzinātas ļaunprātības) dēļ ir atbildīgas par absurdajiem un nepilnīgajiem likumu “robiem”, kas pieļauj “juristam” Šlitkem nodarboties ar reketu? Ir JĀATSAVINA visa šī zeme noprihvatizētā zem daudzdzīvokļu namiem (un šajā gadījumā – nemaksājot nekādu kompensāciju!) un tai jābūt pašvaldības zemei.

  • Nav runa par nemaksāšanu īpašniekam, bet par krāpniekiem, pārpircējiem, kas savu biznesu būvē uz naivu cilvēku bailēm un labticību. Un valsts vara diemžēl šo sugu aizsargā un stimulē!

 8. Un tagad pajautājiet man – ko mans kantoris ir darījis, lai šī un citas tautas slaukšanas akcijas beigtos ??? Atbilde, Jums mani dārgie vēlētāji un manu makaronu klausītāji, ir – NEKO !!!
  Bet balsojiet par mani ! Mani sieva vēl pāris reizes taisās sūtīt dekrētā un manas darīšanas Maksātnespējas aģentūrā vēl nav beigušās.

 9. Mums kooperatīvs tā pat 9 gadus neko nav darījis, bet visiem piestādīja cedeli bez attaisnojuma dokumentiem par summām, kas viņu prāt par šiem gadiem būtu jāsamaksā.
  Tā laikam tagat jauna shēma nekustamos īpašumos uzpeld uzņēmīgais, kas nolemj iekasēt par ko vien var, jo cilvēciņus biedē ar parādu piedziņu, policiju un tie maksā, bet kāds saņem par nekā nedarīšanu.

 10. Valstij nenormāli trūkst nauda. Tuvojas visādi tēriņi – valsts dzimšanas diena ar 60 miljonu izdevumiem…Dziesmu svētkiem estrāde ap 77 miljoniem….miljoni ierēdņiem tāpat vien pie algām…kur lai ņem to naudu ? Kaut kur tā nauda jāizrauj….un šāda veida parādiem noilgums ir 10 gadi, kuri vēl nav pagājuši….
  Nekas neatliks kā atbalstīt valsts tēriņus……..

 11. Un kāds tad tas slēdziens bija,pie kā nonāca?Ka vēl jāpadomā?Jocīgs raksts bez nobeiguma.

Draugiem Facebook Twitter Google+