Kultūra
Kultūrpolitika

Pāragri mūžībā aizgājusi Talsu novada deju kolektīvu virsvadītāja Lita Freimane0

Foto-Fotolia

Mūžībā devusies Talsu novada deju kolektīvu virsvadītāja, kolektīvu “Talsu Kurši” un “Delveri” vadītāja, horeogrāfe Lita Freimane, La.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

Freimane dzimusi 1972.gada 5.februārī.

Lita mākslinieciski augstā līmenī strādājusi ar vairākiem Talsu deju kolektīviem un veidojusi Talsu deju apriņķa 14 deju kolektīvu darbu. Talsu kultūras dzīvē spilgti iezīmējušies ikgadējie Talsu deju apriņķa deju kolektīvu “Sadanči” ar profesionāli veidotām koncertprogrammām.

Lita Freimane ir bijusi Latvijas Jaunatnes Dziesmu un Deju svētku un Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku mākslinieciskā vadītāja un virsvadītāja, bijusi lielkoncertu ideju autore un vairāku deju horeogrāfe. Lita ir devusi nozīmīgu ieguldījumu tautas dejas mākslas tradīciju uzturēšanā un attīstīšanā Talsu novadā.

Š.g. 18. novembrī L. Freimanei tika pasniegts Talsu novada pašvaldības apbalvojums “Talsu novada Atzinības balva”.

“Litas mūža darbs vēl ilgi atbalsosies dejotājos. Pa šo laiku ir paveikts neizmērojami daudz. Un viss ir darīts ar patiesu mīlestību un dziļu cieņu pret cilvēkiem, deju, tautas tradīcijām un Latviju. Visai dejotāju saimei Lita paliks atmiņā kā īsta sava amata meistare, lepna un stipra kurzemniece,” mākslinieci raksturojuši LNKC pārstāvji

LNKC izsaka līdzjūtību Freimanes ģimenei, dejotājiem, kolēģiem un draugiem.

LA.lv