Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
11. jūnijs, 2016
Drukāt

Kāpēc izvēlējāties studēt Latvijā? “LA” aptauja

Lauska

Ezgi Lauska

Trīs gadu laikā ārzemju studentu skaits Latvijā dubultojies – no 2757 līdz 5458. Viņu pienesums valsts budžetam esot aptuveni 148 miljoni eiro gadā, liecina domnīcas “Certus” veiktais pētījums. Aptaujāju Latvijā studējošos ārvalstniekus.

 

Ezgi Lauska, turciete, studē Inže­nier­ekonomikas un vadības fakultātē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU): “Latviju izvēlējos, lai iepazītu jaunu kultūru. Uz Vāciju vai citām Centrāleiropas valstīm aizbraukt var vienmēr, bet Latvija likās tāla un noslēpumaina. Turklāt Vācijā ir 2 miljoni turku un domāju, ka tur jutīšos kā Turcijā, kas būtu pretēji manai vēlmei sajust ko jaunu. Pirms studijām par Latviju nezināju neko, vien to, ka ziemā būs ļoti auksts! Studiju kvalitāti RTU vērtēju ar 7 ballēm no 10. Viss ir lieliski noorganizēts, visi ir laipni, bet jūtu, ka profesori ir pārāk pasīvi un vecmodīgi. Salīdzinājumā ar Stambulu dzīvošana Rīgā ir lētāka. Ar 350 eiro mēnesī var dzīvot mierīgi un pat nedaudz iekrāt ceļojumam pa Eiropu. Tomēr esmu pārsteigta, ka minimālā alga Latvijā ir tik zema. Daudz varētu stāstīt par Latvijas dabu, ko esmu patiesi iemīlējusi. Vienīgi žēl, ka cilvēki Latvijā nav pārāk laipni pret iebraucējiem.”

 

Adrians LešīAdrians Lešī

Adrians Lešī, francūzis, studē vadības zinības Latvijas Universitātē (LU): “LU Eiropā ir labi zināma, un šeit mācītie priekšmeti likās interesanti. Latvija arī atrodas lieliskā vietā, kas man ļauj viegli ceļot uz valstīm dienvidos, ziemeļos un Eiropas centrā. Tāpat zināju, ka Latvija pēdējos gados strauji attīstās, bet saglabājusi draudzīgās cenas un dzīvošanas autentiskumu – man ļoti patīk jūgendstils, kas ir viscaur pilsētā. Esmu sajūsmā arī par lauku rajoniem un mazpilsētām. Man ļoti patīk Centrāltirgus, kur ir labi un lēti produkti. Studiju kvalitāte LU ir laba. Mācību saturu var iegūt arī internetā un studijas notiek bilingvāli – tās apmeklē gan ārvalstu, gan vietējie studenti. Esmu vien pārsteigts par pasniedzēju prasībām – tās ir stipri zemākas nekā Francijā, taču ar studijām un dzīvi esmu ļoti apmierināts. Studijas Latvijā ir dārgākas nekā Francijā, kur maznodrošinātajiem tās ir vispār par velti. Savukārt dzīvošana Latvijā ir ievērojami lētāka.”

 

Īlifa KoktaĪlifa Kokta

Īlifa Kokta, turciete, studē biznesa un organizācijas vadību Liepājas Universitātē: “Esmu priecīga, ka nonācu Latvijā, lai arī pirms tam neko par šo zemi nezināju – vien to, ka latviešu meitenes ir ļoti skaistas un par jūsu uzvaru 2002. gada Eirovīzijā. Tagad zinu ļoti daudz par jūsu kultūru un tradīcijām, zinu pat vairākas latviešu dziesmas. Nedomāju, ka mācību process būs tik blīvs un tik labs. Jūtams, ka macībspēki patiešām vēlas mūs izglītot. Manuprāt, skola šeit ir lētāka – Turcijā man pašai būtu jāpērk mācību materiāli, bet šeit tas ir nodrošināts. Savukārt dzīvošanas izmaksas dalās – dzīvokļu īre ir daudz lētāka nekā Turcijā, bet dārzeņu un augļu cenas ir augstākas. Noteikti jāmin fantastiskā Liepājas pludmale, arī meži un parki ir lieliski. Daļa cilvēku šeit ir draudzīgi noskaņota, daļa – ne. Kā sacīja kāda mana draudzene, latvieši ir kā kokosrieksts – izskatās neievainojami no ārpuses, bet iekšā ir mīksta un salda dvēsele.”

 

Amanprīts Sings GrevalsAmanprīts Sings Grevals

Amanprīts Sings Grevals, brits, studē zobārstniecību Rīgas Stradiņa universitātē (RSU): “Vienmēr esmu vēlējies izbaudīt dzīvi ārpus Lielbritānijas. Pēc pirmā mācību gada Latvijā studiju kvalitāti vērtēju ar 6 no 10, bet pēcāk RSU būtiski uzlabojusi mācību kvalitāti un tagad es dotu 8 balles. Pēdējo četru gadu laikā ir bijusi laba attīstība, un pēc dažiem gadiem RSU varētu pat sasniegt labāko Eiropas universitāšu līmeni. Savukārt profesoru darbs, viņu motivācija un sadarbība ar studentiem ir labāka, nekā gaidīju. Par studijām maksāju 14 000 eiro gadā – būtu labi, ja cena būtu mazāka, tomēr daudzas universitātes prasa vēl vairāk.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Meteņdienas tirdziņš

Šīs nedēļas nogalē daudzviet tiek svinēti Meteņi un rīkoti Meteņdienas tirdziņi. Meteņi ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki. Līvu apdzīvotajos novados un Rīgā šie svētki tika saukti par vastlāvjiem. Lietuvieši to sauc par “užgavenes”, igauņi par “vastlapäev”. Krieviem un citām ortodoksās kristietības tautām šie svētki pazīstami kā masļeņica. Citur Eiropā un Amerikā šie svētki sakrīt ar karnevālu laiku un tiek dēvēti par “trekno otrdienu” vai “pankūku dienu”. Tradicionālie svētku ēdieni Meteņos bija cūkas galva un plāceņi. Apaļie plāceņi un pankūkas daudzām tautām ir kā saules simbols, jo šajos svētkos cilvēki sveic sauli pēc ziemas.

Kā jūs rīkotos, ja Latvija piedzīvotu militāru uzbrukumu?
Gunārs Nāgels: Matemātika vai Математика (9)Latviešu valoda ir vienīgā valsts valoda Latvijā. To pārliecinoši apliecinājām ar referendumu 2012. gadā. Mūsu valodas “izredzēto vietu” apliecina šī gada sākuma ažiotāža
Draugiem Facebook Twitter Google+