×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Paraksta līgumu par “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu “KVV Group”

Foto - LETAFoto - LETA

Arhīva foto. KVV "Liepājas Metalurgs" cehs.

Liepājas maksātnespējīgā metālapstrādes uzņēmuma “Liepājas metalurgs” administrators Haralds Velmers ceturtdien parakstījis līgumu par kompānijas pamatražotnes pārdošanu Ukrainas uzņēmumam “KVV Group” (KVV), aģentūrai BNS pavēstīja Velmera pārstāvji.

“Šodien ir noslēdzies ļoti būtisks posms “Liepājas metalurga” pārdošanas procesā. Esmu gandarīts, ka mums ir izdevies atrast investoru un noslēgt darījumu iepriekš plānotajā laikā. Šī mēneša laikā mēs nopietni strādāsim, lai nodotu “Liepājas metalurga” mantu jaunajam īpašniekam un uzņēmums pēc iespējas ātrāk varētu atsākt ražošanu. Tās ir ļoti labas ziņas gan liepājniekiem, gan Latvijas tautsaimniecības nozarei kopumā,” pēc līguma parakstīšanas sacīja Velmers.

Savukārt KVV īpašnieks Valērijs Krištals norādīja, ka pirkuma līguma parakstīšana par “Liepājas metalurga” iegādi ir sākums jaunai uzņēmuma nākotnei metalurģijā. “Varu apliecināt, ka Latvijā maksātnespējīgā “Liepājas metalurga” pārdošanas process no valsts puses tika noorganizēts augstā līmenī un ļoti profesionāli. Šobrīd mēs aktīvi turpināsim darbu, lai ražotne savu darbu atsāktu pēc iespējas drīzāk – pēc labākā scenārija jau novembrī. Pirmajā posmā paredzam, ka tā darbosies divās maiņās, saražojot vairāk nekā 35 tūkstošus tonnu produkcijas mēnesī. Savukārt nepieciešamais darbinieku skaits būtu ap 500 cilvēku, kas atbilstoši jaudu pieaugumam arī palielināsies,” teica Krištals.

Jau vēstīts, ka KVV par “Liepājas metalurga” pamatražotni maksās 107 miljonus eiro. Patlaban investors ir iemaksājis miljonu eiro kā apliecinājumu savu nodomu nopietnībai. Pēc līguma parakstīšanas investors samaksās vēl 16 miljonus eiro, savukārt nākamie maksājumi būs sadalīti 10 gados – ar gada maksājumu deviņi miljoni eiro. Par nodrošinājumu kalpos līdzšinējās un papildu ķīlas, kā arī komercbankas galvojums.

Ukrainas kompānija plāno ražošanas atjaunošanā “Liepājas metalurga” rūpnīcā investēt 30 miljonus eiro – ražošanu plānots atjaunot novembra vidū.

“Liepājas metalurgu” par maksātnespējīgu atzina pērn 12.novembrī pēc neveiksmīgiem investoru meklējumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+