Pasaulē
Baltija

Paraksta vienošanos par kiberdrošību0

Lietuvas Aizsardzības ministrija, tās pakļautībā esošais Nacionālais kiberdrošības centrs un lielākie Lietuvas interneta mediji vakar parakstījuši vienošanos par sadarbību kiberdrošības jomā.

Dokumentu parakstījusi Interneta mediju asociācija, kas apvieno ziņu portālus “Delfi.lt”, “15min.lt”, “Lrytas.lt”, “Alfa.lt” un “Lrt.lt”, kā arī biznesa ziņu portāls “Vz.lt” un ziņu aģentūras BNS un ELTA. Kiberuzbrukumus pēdējo gadu laikā pieredzējuši gandrīz visi lielākie Lietuvas plašsaziņas līdzekļi.

Kā norādījis Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis, kiberuzbrukumi pret medijiem kļūst aizvien bīstamāki, kompleksāki un sarežģītāki un var izraisīt lielu haosu sabiedrībā un valstī. “Dzīvojam digitālās sabiedrības laikmetā, kas tiešām nodrošina mums lielas iespējas un ērtības, taču, kā zināms, ērtībām nāk līdzi riski,” viņš atgādināja. Aizsardzības ministrs brīdinājis, ka pret medijiem vērstu kiberuzbrukumu skaits varētu pieaugt, tuvojoties nākamgad gaidāmajām vēlēšanām. “Mēs pazīsim jūsu infrastruktūru, ieviesīsim labākās prakses un izstrādāsim plānu, kā rīkoties tajā vai citā gadījumā,” piebilda aizsardzības ministra vietnieks Edvīns Ķerza.

Ministrija un kiberdrošības centrs plāno aicināt mediju informācijas tehnoloģiju speciālistus piedalīties mācībās, sadarboties informācijas apmaiņā un sniegt palīdzību kiberincidentu gadījumā. Vienošanās arī paredz mediju pārstāvjiem iespēju piedalīties Kiberdrošības padomes sēdēs un kopīgi testēt noturību pret kiberuzbrukumiem.

LA.lv