Ekonomika
Nauda

Paraksti savākti, iesniedz Saeimā iniciatīvu par pārmaksāto nodokļu automātisku izmaksāšanu2


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Piektdien pēcpusdienā Saeimā tiks iesniegta pilsoņu iniciatīva par pārmaksāto nodokļu automātisku izmaksāšanu. Iniciatīvas ideju jau publiski atbalstījis Valsts ieņēmuma dienests un vairākas partijas, informē iniciatīvas autore Ludmila Jeļčaņinova.

Iniciatīas mērķis ir “dot iespēju saņemt pārmaksātos nodokļus arī tiem iedzīvotājiem, kuri neizprot sarežģīto dokumentu aizpildīšanas sistēmu, nelieto internetbankas un nav ieguvuši augstāko juridisko vai ekonomisko izglītību, tomēr strādā un maksā nodokļus,” skaidrots iniciatīvā.

Iniciatīvas autore Ludmila Jeļčaņinova uzskata, ka šādā veidā “tiks aizsargāta un materiāli papildus atbalstīta vājākā iedzīvotāju grupa – mazāk izglītoti cilvēki, kuriem nav iespējas un laika iedziļināties sarežģītās sistēmas niansēs.”

Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve jau izteikusies atbalstoši automātiskas atmaksas ieviešanai, papildinot, ka, lai to ieviestu, būtu nepieciešamas izmaiņas likumos. Ideju atbalstījušas arī frakcijas LRA, Nacionālā Apvienība, Vienotība un partija “No Sirds Latvijai!”, vēsta iniciatīvas autore.

LA.lv