×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
13. maijs, 2012
Drukāt

Parakstīs Latvijas un Lietuvas līgumu sociālās drošības jomā

vinkele2

Nākamnedēļ, 16.maijā, parakstīs Latvijas un Lietuvas līgumu sociālās drošības jomā par bijušajā PSRS uzkrātā darba stāža ieskaitīšanu, liecina Labklājības ministrijas (LM) darba kārtība.

Lai parakstītu šo līgumu, vizītē uz Lietuvu dosies labklājības ministre Ilze Viņķele (V) un LM speciālisti. Vizītes laikā plānots apmeklēt arī Lietuvas nodarbinātības dienestu.

Šīs līgums novērsīs dubultu apdrošināšanas periodu ieskaitīšanu stāžā. Līgumā noteikts, ka bijušās PSRS apdrošināšanas periodus ņem vērā tā valsts, saskaņā ar kuras normatīvajiem aktiem uzkrātais kopējais apdrošināšanas periods ir garāks.

Pašreiz spēkā esošā Latvijas un Lietuvas vienošanās par sadarbību sociālās nodrošināšanas jomā, kas parakstīta 1993.gadā, neregulē to, kurā no abu valstu stāžiem ieskaitāmi darba periodi, kas uzkrāti 15 bijušās PSRS republikās. Tāpēc rodas gadījumi, kad personai, kura sava darba mūža laikā strādājusi gan Latvijas, gan Lietuvas teritorijā, un kurai pensiju piešķir abas valstis, saņem pensiju par vieniem un tiem pašiem apdrošināšanas periodiem no divām valstīm.

Patlaban Latvija ir noslēgusi divpusējos līgumus sociālās drošības jomā ar Ukrainu, Kanādu, Baltkrieviju un Krieviju, vienošanos ar ASV par savstarpēju pensiju izmaksu, līgumu ar Norvēģijas Darba un sociālo lietu ministriju par sociālā nodrošinājuma shēmu piemērošanu nodarbinātām, pašnodarbinātām personām, kā arī to ģimenes locekļiem, kas pārvietojas Kopienas teritorijā, 17.pantam attiecībā uz Latvijas jūrniekiem, kuri nodarbināti uz Norvēģijas Starptautiskajā kuģu reģistrā reģistrētiem kuģiem.

Savukārt Eiropas Savienības teritorijā sociālās drošības jomu regulē 2004.gada 29.aprīļa Eiropas Parlamenta un Padomes regula par sociālā nodrošinājuma sistēmu koordinēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+