×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Parakstīs Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas būvprojekta izstrādes līgumu

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Piektdien, 11.martā, plkst. 12.30 Rīgas pašvaldība un Kultūras ministrijas Latvijas Nacionālais Kultūras centrs parakstīs Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas būvprojekta izstrādes līgumu un darba uzdevumu ar Jura Poga un Austra Mailīša arhitektu birojiem, LA.lv uzzināja Rīgas domē.

Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas būvprojekta izstrādes līguma un darba uzdevuma parakstīšanā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, RD Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, Kultūras ministrijas Latvijas Nacionālā Kultūras centra direktore Signe Pujāte, SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, arhitekts Juris Poga, arhitekts Austris Mailītis un 2018.gada Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta režisors Uģis Brikmanis.

Jau ziņots, ka Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas projekts tiks īstenots divās kārtās. Pirmajā posmā 2018. gadā tiks pārbūvēta skatītāju zona, paplašinot to līdz vismaz 30 000 sēdvietām, kas transformējamas par aptuveni 60 000 stāvvietām. Tiks izbūvēts apakšzemes apjoms, kur izvietosies tirdzniecības vietas, ēdināšanas zona, tualetes.

Savukārt līdz 2021. gadam tiks rekonstruēta estrāde ar pārsegumu kupola formā. Tas ļaus tribīnēs atrasties 11 000 dziedātājiem un vēl aptuveni 3000 izvietoties uz skatuves.

Rekonstrukcija tiks īstenota atbilstoši skiču projektam, kurš 2007. gadā uzvarēja starptautiskā konkursā. Tā autori ir Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu biroji.

Rīgas dome projekta īstenošanai varēs saņemt aizdevumu no Valsts kases līdz 45 miljoniem eiro ar nulles procentu likmi. Konkrētās izmaksu summas tiks noteiktas pēc tehniskā projekta izstrādes un iepirkuma procedūrām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+