×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2014
Drukāt

Parakstīta otrā vienošanās par Autoceļu fonda atjaunošanu

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pirmdien parakstīta otrā vienošanās par savulaik likvidētā Autoceļu fonda atjaunošanu. Tā noslēgta starp četrām sabiedriskajām organizācijām un valdošās koalīcijas partiju – Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), informē pasākuma rīkotāji.

Vienošanos, pamatojoties uz ZZS valdes lēmumu, parakstīja Uldis Augulis (ZZS) un biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs”, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas un Latvijas Motoklubu asociācijas pārstāvji.

Biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš uzskata, ka šīs vienošanās parakstīšana ir ļoti nozīmīga, jo ZZS ir ietekmīga partija, kas darbojas valdošajā koalīcijā un kam ir labas izredzes saglabāt savas pozīcijas arī jaunajā Saeimā.

Arī vairāki citi politiskie spēki esot apstiprinājuši savu vēlēšanos parakstīt līdzīgu vienošanos. Iepriekš šo vienošanos jau parakstījusi partija “Latvijas Attīstībai”.

Vienošanās paredz, ka pēc 12. Saeimas vēlēšanām, pieņemot 2015.gada valsts budžetu, tiks atjaunots Autoceļu fonds vai Saeimas apstiprināta, Finanšu ministrijai saistoša vidēja termiņa investīciju programma ceļu uzturēšanai.

Tāpat plānots noteikt, ka no autoceļu lietotāju – autobraucēju un motociklistu – maksāto nodokļu apjoma noteiktu maksājuma procentu ik gadu novirzīs ceļu būvei un uzturēšanai, pamazām to palielinot līdz ne mazāk kā 80%.

Autoceļu fonds likvidēts 2003. gadā, un patlaban vien apmēram 23% līdzekļu, kas iekasēti, maksājot sešus nodokļus, tiek novirzīti ceļu būvei un remontiem. Arī Valsts kontrole esot atzinusi, ka nodokļu izlietojums nav caurskatāms.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+