×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

Parakstīta vienošanās par starptautiska festivāla rīkošanu Rīgā

re-re-riga12

Sākot ar šā gada augustu, Rīgā ik gadu paredzēts rīkot starptautisku ielu mākslas un pasaules mūzikas festivālu “RE RE Rīga”, kas būs pieejams bez maksas ikvienam Rīgas iedzīvotājam un pilsētas viesim.

Festivāls “RE RE Rīga” būs viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014. gada pasākumiem, kas pirmo reizi norisināsies jau šovasar. Par galveno festivāla vietu izraudzīts AB dambis, taču dažādi priekšnesumi, performances un mūziķu priekšnesumi festivāla laikā būs baudāmi dažādos Rīgas parkos, skvēros un ielās.

Šodien Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle, būvuzņēmuma “RE&RE” vadītāji Ainārs Pauniņš un Didzis Putniņš, kā arī festivāla radošais direktors Mārtiņš Ķibers parakstīja vienošanos par Baltijas mērogā unikāla starptautiska ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāla “Re Re Rīga” rīkošanu šogad un 2014. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas laikā.

Čivle minēja, ka, gatavojoties 2014.gadam, Rīgā veidojas jauni pasākumi un dzimst daudzas jaunas idejas. Jaunais festivāls “RE RE Rīga” piesaka sevi jau šogad, bet tā mērķis ir palikt pilsētā ilgtermiņā. “Jaunas pasākumu idejas, kas ienāk Rīgā, ir ļoti vajadzīgas. Šis ir labs piemērs tam, kā Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta mudina sadarboties un veidot jaunas sadarbības. Šis ir piemērs, kā radoši cilvēki sadarbojas ar uzņēmējiem, kuri ir gatavi iesaistīties partneru lomā,” klāstīja Čivle.

Festivāla rīkotāji stāstīja, ka “RE RE Rīga” šogad pilsētā notiks no 9. augusta līdz 11. augustam, bet 2014. gadā festivāls plānots no 8. augusta līdz 10. augustam. Arī turpmākos gadus festivāla programma tiek plānota augustā.

Jaunais festivāls rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvās augstas kvalitātes mūziku un mākslu, ko ikdienā ierasts vērot koncertzālēs, teātros un muzejos, baudīt pilsētvidē.

“Festivāla ideja ir balstīta uz trīs vaļu – cilvēks, pilsētvide un māksla – mijiedarbību. Centrālā festivāla norises vieta būs AB dambis, no kura mūzika un māksla izies pārējā pilsētā, trīs dienās piepildot Rīgas parkus, centrālos pilsētas laukumus un ielas ar kvalitatīvu mākslu,” norādīja Ķibers. Viņš informēja, ka tas būs starptautisks ielu mākslas un pasaules mūzikas notikums, priekšnesumu un izrāžu kopums, kas apvienos visdažādākos žanrus – mūziķus, dejotājus, akrobātus, žonglierus, ugunspūtējus un citus. Partneri festivāla programmas veidošanā būs pieredzes bagāti Eiropas un Āzijas mūzikas un ielu mākslas festivāli.

Savukārt Ameriks pauda prieku, ka idejas, kas saistītas ar pilsētas kultūras dzīvi, arvien vairāk attīstās dažādos virzienos. Jau divus gadus ar Rīgas brīvostas atbalstu Rīgā notiek Ielu mūzikas svētki, bet tagad uzņēmums “Re&RE” ir nācis klajā ar iniciatīvu atbalstīt un līdzdarboties Rīgas-Eiropas kultūras galvaspilsētas norisē, dāvājot festivālu “RE RE Rīga”, kas savu kulmināciju sasniegs 2014. gadā, kad Rīgai būs pievērsta visas Eiropas un pasaules kultūras tūristu uzmanība.

“Mēs šos svētkus nerīkojam Rīgas administrācijai vai Amerikam. Svētki tiek organizēti Rīgas un arī visas Latvijas iedzīvotājiem,” sacīja Ameriks. Viņš arī vēstīja, ka jau šogad tiks labiekārtots AB dambis. Tā labiekārtošanai no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda piešķirti 145 000 latu, un par šo naudu tiks uzstādīti gan soliņi, gan arī teritorija tiks apgaismota.

“RE&RE” valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš skaidroja, ka uzņēmums jau no laika gala atbalstījis kultūras aktivitātes, savukārt “RE&RE” valdes loceklis Didzis Putniņš minēja, ka “RE&RE” jau tradicionāli savās apaļajās jubilejās nevis gaida dāvanas, bet cenšas citiem ko dāvināt.

Uzņēmums savā desmit gadu jubilejā restaurēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Balto zāli, 15 gadu jubilejā tika atbalstīta “Betanovuss” celtniecība, lai pasākumi tur varētu notikt ne tikai vasarā, bet arī pavasarī un rudenī, savukārt 20 gadu jubilejā Rīgai, tās iedzīvotājiem un arī pilsētas viesiem tiks dāvināts starptautisks ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāls “RE RE Rīga”.

Čivle piebilda, ka festivāla radošā komanda pie pasākuma koncepcijas nopietni strādā jau vairāk nekā pusotru gadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+