×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
27. septembris, 2013
Drukāt

Parakstīts līgums par vērienīgā LU Akadēmiskā centra būvi Torņakalnā

LETALETA

Latvijas Universitāte (LU) piektdien parakstījusi līgumu ar pilnsabiedrību “LNK IndustriesGroup” par LU Akadēmiskā centra Torņakalnā, Rīgā, pirmās kārtas tehniskā projekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību, informēja LU Preses centrā.

 

Līgums 14,89 miljonu latu vērtībā (bez PVN) noslēgts ar iepirkuma procesā izvēlēto būvnieku – pilnsabiedrību “LNK IndustriesGroup”, lai jau oktobrī varētu sākt pirmos darbus un 2015.gada vasarā pabeigtu septiņstāvu ēkas būvniecību, to iekārtotu un nodotu ekspluatācijā.

LU rektors Mārcis Auziņš ir gandarīts, ka LU un visai valstij nozīmīga projekta īstenošanā izdevies realizēt caurskatāmu iepirkuma procedūru. “Dodot iespēju savus piedāvājumus iesniegt plašam pretendentu lokam, valstij un Latvijas Universitātei, esam ietaupījuši vairākus miljonus latu, ko būs iespējams novirzīt citu augstākajai izglītībai nozīmīgu jautājumu atbalstam. Tā ir labākā dāvana, ko varējām pasniegt savai Alma Mater 94 gadu jubilejā,” norāda Auziņš.

Savukārt AS “LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs uzskata, ka LU Akadēmiskā centra būvniecība ir ne tikai Latvijas, bet visu Baltijas valstu mērogā nozīmīgs projekts. “Ne vienā vien nozarē ir diskutēts par jaunu, augsti kvalificētu speciālistu trūkumu, tādēļ papildu vērtību šī projekta realizācijai piešķir apziņa, ka varam sniegt ieguldījumu modernas mācību vides radīšanā un zinātnes attīstībā. Mūs gaida dinamisks darba process, kas jau tuvākajās dienās tiks sākts ar tehniskā projekta izstrādi, savukārt viens no projekta izaicinošākajiem posmiem būs pētniecības centru laboratoriju būvniecība un iekārtošana, kam nepieciešamas gan specifiskas zināšanas, gan sarežģīti tehniskie risinājumi,” saka Locovs.

Šomēnes LU Senāts atbalstījis projekta īstenošanu, lēma par profesionālas projekta vadības grupas izveidi, kā arī pieņēma zināšanai izstrādāto risku vadības plānu. Informatīvo ziņojumu par LU Akadēmiskā centra Torņakalnā būvniecību šonedēļ apstiprināja arī Ministru kabinets.

Jaunā ēka tiks aprīkota ar modernām auditoriju un laboratoriju iekārtām un mēbelēm vairāk nekā 10 miljonu latu vērtībā. Jaunuzceltajā korpusā atradīsies Bioloģijas fakultāte, Ķīmijas fakultāte, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, Medicīnas fakultāte, kā arī Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts un Ķīmiskās fizikas institūts. Kopumā telpas paredzētas ap 3000 studentiem, zinātniekiem, mācībspēkiem.

Tāpat jaunajā ēkā tiks iekārtotas sešu valsts nozīmes pētniecības centru laboratorijas – Enerģijas un vides resursu ieguves un ilgtspējīgas izmantošanas tehnoloģiju valsts nozīmes pētniecības centrs, Farmācijas un biomedicīnas valsts nozīmes pētniecības centrs, Lauksaimniecības resursu izmantošanas un pārtikas valsts nozīmes pētniecības centrs, Meža un ūdens resursu valsts nozīmes pētniecības centrs, Nanostrukturēto un daudzfunkcionālo materiālu, konstrukciju un tehnoloģiju valsts nozīmes pētniecības centrs, Sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas valsts nozīmes pētniecības centrs.

Torņakalna rajonā LU plāno izveidot modernu Akadēmisko centru ar vairākām ēkām, kas radītu ērtu, funkcionālu, ekonomisku un uz ilgtspējīgu attīstību orientētu mācību, darba un sadzīves vidi. Dabaszinātņu akadēmiskais centrs ir pirmā kārta projektā, kas paredz izveidot mūsdienīgu zināšanu un jauno tehnoloģiju izpētes un apguves vietu ķīmijas, bioloģijas, medicīnas, ģeogrāfijas un Zemes zinātņu studijām un zinātniskajam darbam. Nākamajās kārtās plānots izveidot Humanitāro zinātņu centru, Skolotāju izglītības centru un Sociālo zinātņu centru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+