×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Parakstus par pensiju indeksāciju tomēr varētu iesniegt Saeimā (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Andris Siliņš

Pensiju indeksācijai lielākā apmērā jau šoruden savākti un apkopoti vairāk nekā 50 000 senioru parakstu, bet vēl “padsmit tūkstošu parakstu” tiek apkopoti, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas pensionāru federācijas (LPF) vadītājs Andris Siliņš (ZZS).

Sevišķi aktīvi parakstu iesniegšanā ir Rīgas pensionāri. Siliņš skaidroja, ka galvaspilsētā ir nodrošinātas vairākas parakstu iesniegšanas vietas, tāpēc aktivitāte ir lielāka.

Mazāka aktivitāte gan vērojama citās lielajās pilsētās. Federācijas vadītājs pieļāva, ka parakstu vākšana tur nav tik veiksmīga, jo cilvēki vasarā ir izbraukuši no pilsētas.
Siliņš stāstīja, ka parakstu vākšana notiks līdz 1.augustam, bet atbalsta akcija Labklājības ministrijas (LM) izstrādātajiem grozījumiem par pensiju indeksāciju lielākā apmērā notiks 17. augustā.

Kā norādīja federācijas vadītājs, šajā dienā notiks LPF domes sēde, kuras laikā uz Rīgu domes locekļi tiks aicināti ar “pavadītājiem”. Viņš arī stāstīja, ka šobrīd galīgais lēmums vēl nav pieņemts, tomēr, visticamāk, savāktie paraksti tiks iesniegti Saeimā, ne Ministru kabinetā, kā bija plānots pirms tam. Paraksti, domājams, tiks nodoti Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK). “Varētu būt arī neliels mītiņš turpat uz ielas”, piebilda Siliņš.

Jau ziņots, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par valsts pensijām, kas paredz sākt pārrēķināt pensijas no nākamā gada, lai novērstu negatīvu kapitāla indeksa ietekmi uz to apmēru.

Kā ziņots, lai panāktu palielinātas pensijas indeksācijas ieviešanu jau no šī gada oktobra, kā arī senioru veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanu līdz 2018. gadam, LPF sāka parakstu vākšanas akciju.

LPF aģentūru LETA informēja, ka parakstu veidlapas izsūtītas pensionāru organizācijām un pilsētu un novadu pašvaldībām. Parakstīties aicinātas arī tās personas, kuras vēl nav sasniegušas pensijas vecumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Cik tev mazbērnu, Siliņ? Atbildēt

    Pensionāriem NAV jābūt Latvijas prioritatei.

  2. Tas, ko atļaujas valdība, t.skaitā Labklājības ministrija ir nonsens. No pensionāriem tiek ieturēts ienākumu nodoklis, un valsts burtiski nolaupa pensionāriem jau tā niecīgos iztikas līdzekļus. Pēc pastāvošās likumdošanas valstij būtu katru gadu pensijas jāpārrēķina par ieturēto summu. Bet nekas tāds nenotiek. Par to Siliņam būtu jābļauj un jāiesūdz Latvijas valsts Eiropas Cilvēktiesību tiesā!

  3. Siliņš savu panācis un tagad sēd Saeimā, tad beidz tagad visu laiku tracināt tos pensionārus. Jāsāk vispirms skatīties nostrādātie gadi, samaksātie nodokļi un tad runāt. Visiem, kam mazas pensijas tās celt automātiski, tad arī strādājošajiem un nodokļus maksājušajiem zūd jebkura motivācija to darīt. valsts tāpat iedos.

  4. Kur parakstīt? Līdz kuram laikam? Jāraksta konkrēti. Ūdens gabals.

  5. Siliņš tikai runā,runā,bet neko nav izdarījis pensionāru labā! Varētu iesniegt-tas taču neko neizsaka! Siliņu jānomaina kādam enerģiskākam vadītājam!

    • Vai varētu palūgt kādu no jaunajiem NA deputātiem pievērsties šai problēmai .Nu neticu ,ka god. Siliņš ir spējīgs cīnīties par pensionāriem ,gan tiem ,kam tās mazās ,vai vidējās pensijas.Arī ar 242.-eiro nevar izvilkt .Tas ir tik pazemojoši !!!

  6. Ķekavas novada pašvaldība nekādas veidlapas nav saņēmusi!

Draugiem Facebook Twitter Google+