×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Paralimpiskā sporta diena sestdien Rīgā pulcēs dalībniekus no visas Latvijas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 23. maijā, sporta centrā “Ķeizarmežs” Rīgā notiks Paralimpiskā sporta diena. Tas ir ikgadējs notikums, uz kuru dodas cilvēki ar invaliditāti no visas Latvijas, lai kopā aktīvi pavadītu dienu un uzzinātu par iespējām sportot arī ikdienā. Šogad ikviens interesents aicināts apmeklēt šo pasākumu, just līdzi sportotājiem, kā arī pamēģināt grūst lodi no Aigara Apiņa starta krēsla, informē rīkotāji.

Londonas Paralimpiskajās spēlēs Aigars Apinis triumfēja ar jaunu pasaules rekordu lodes grūšanas sacensībās, kļūstot par trīskārtēju čempionu. Viņš lodi aizgrūda 10,23 metrus tālu. Ikviens interesents ir aicināts sestdien pulksten 12:00 doties uz Paralimpiskā sporta dienu – tikties ar Aigaru Apini un pamēģināt grūst lodi kopā ar sportistu. Paralēli šajā laikā sēdvolejbola spēlē piedalīsies arī Saeimas deputāti Raimonds Bergmanis, Jānis Dombrava, Jānis Ruks un Aldis Adamovičs, spēlējot volejbolu sēdus, tāpat kā to dara paralimpiskie sportisti.

“Esam gandarīti, ka Paralimpiskā sporta diena gūst tik lielu atsaucību gan sportot gribētāju, gan līdzjutēju ziņā. Pērn šajā pasākumā piedalījās vairāk nekā 400 sportotāji no visas Latvijas – ikviena vecuma un fiziskās sagatavotības cilvēki ar invaliditāti, startējot kādā sev tīkamākajā sporta veidā. Paralimpiskā sporta diena sasaucas arī ar nākamajā gadā Riodežaneiro, Brazīlijā notiekošajām vasaras Olimpiskajām un Paralimpiskajām spēlēm, kurās Latviju pārstāvēs gan mūsu olimpieši, gan vismaz 13 paralimpieši. Pēc sportistu sasniegumiem potenciālo dalībnieku jau šodien ir vēl vairāk, ja vien izdotos gūt lielākas finanses viņu nokļūšanai un dalībai Riodežaneiro, tādēļ esam pateicīgi par jebkuru atbalstu,” teic Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Andris Ulmanis.

“Bankas “Citadele” skatījumā līdzcilvēki ar invaliditāti, apliecinot savu varēšanu sporta laukumos, iedvesmo patiešām lielām lietām un labiem darbiem. Esam gandarīti, ka trīs gados ar līdz šim lielāko atbalsta programmu Latvijas paralimpiešiem un kustību “Tu esi. Tu vari.” esam spējuši gan ar pleca sajūtu, gan finansiāli atbalstīt mūsu paralimpiešus. Viņu uzdrīkstēšanās un varēšanas filozofija ir vajadzīga visai mūsu sabiedrībai kopumā, un liels prieks par jebkuru sportot gribētāju ar invaliditāti, kuri raduši sevī vēlmi un spēku būt daļai no šī gada Paralimpiskās sporta dienas,” pauž bankas “Citadele” Korporatīvo komunikāciju daļas vadītāja Ieva Prauliņa.

Sacensības gan pieaugušo, gan jauniešu grupās notiks tādos komandas sporta veidos kā sēdvolejbolā, boccia, ratiņbasketbola spēlē 3×3 un individuālajos sporta veidos – šautriņu mešanā, peldēšanā, pauerliftingā, novusā, galda tenisā, galda hokejā, mehāniskajā airēšanā uz ergometriem Concept. Pulksten 16.00 sāksies Paralimpiskās sporta dienas uzvarētāju apbalvošana, un katra sporta veida uzvarētājus apbalvos ar kausiem, pirmo trīs vietu ieguvējus sveiks ar sacensību medaļām, tāpat paredzētas pārsteiguma balvas. Sacensību organizatori parūpējušies, lai savlaicīgi pieteikušies dalībnieki saņemtu siltas pusdienas un T-kreklu ar sacensību simboliku.

Lai radītu veselīgu konkurenci sportistu starpā, kā sacensību dalībnieki pieaicināti arī vadošie paralimpisko sporta veidu sportisti, kuri arī varēs vairāk pastāstīt interesentiem par savu sporta veidu federāciju darbību.

Paralimpiskā sporta dienu organizē Latvijas Paralimpiskā komiteja sadarbībā ar banku “Citadele” un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Sacensības notiks desmit sporta veidos.

Galda teniss
12.00 – 16.00
Galda hokejs
10.00 – 14.00
Peldēšana
10.00 – 12.00
Šautriņu mešana
11.00 – 16.00
Mehāniskā airēšana uz ergometriem Concept II
11.00 – 15.30
Pauerliftings
13.30 – 14.30
Novuss
10.00 – 16.00
Boccia
10.00 – 14.30
Sēdvolejbols
12.00 – 16.00
Ratiņbasketbols 3×3
11.00 – 14.00

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+