Paraolimpieši sagādā Latvijai vēl vienu medaļu Eiropas čempionātā 0

Latvijas paraolimpiete Ingrīda Priede trešdien Berlīnē izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionāta vieglatlētikā diska mešanas sacensībās.

Notriektā tautumeita 6

Priede, startējot medicīnas grupā F37/F38, savā labākajā mēģinājumā disku meta 25,52 metru tālumā.

Par čempioni tika kronēta īriete Noelle Lenihena, kura disku meta 32,95 metru tālumā, kas F38 grupā ir jauns pasaules rekords. Tikmēr sudrabu ar 27,29 metriem izcīnīja čehiete Eva Datinska.

Šajā grupā startēja četras sportistes, ceturto vietu ar 23,47 metriem ieņemot lietuvietei Ramūnai Adomaitienei.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirmdien par Eiropas čempionu šķēpa mešanā tika kronēts Dmitrijs Silovs, bet otrdien zeltu diska mešanā izcīnīja Diāna Dadzīte.

Latviju Eiropas čempionātā pārstāv seši paraolimpieši. Sieviešu konkurencē par godalgām cīnās Diāna Dadzīte (šķēps, disks, lode), Taiga Kantāne (lode) un Ingrīda Priede (disks), savukārt vīru konkurencē sacenšas Aigars Apinis (disks), Dmitrijs Silovs (šķēps), kā arī Edgars Bergs (lode).

Eiropas čempionāts norisināsies līdz svētdienai, tajā piedaloties vairāk nekā 650 sportistiem no 30 valstīm.