×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. septembris, 2016
Drukāt

Paraolimpietis Bergs medaļu izcīna divus gadus pēc smagas operācijas

foto - LETAfoto - LETA

Riodežaneiro paraolimpisko spēļu bronzas medaļnieks lodes grūšanā Edgars Bergs pēc pirmdien izcīnītās trešās vietas atzina, ka pie godalgas viņš ticis arī ar veiksmes palīdzību.
“Uzskatu, ka man palīdzēja arī veiksme, jo medaļās iekļuvu tuvāko sekotāju apsteidzot tikai par centimetru,” pēc sacensībām intervijā “LMT Straumei” teica atlēts.

Bergs, startējot F35 medicīnas grupā, labākajā no sešiem mēģinājumiem lodi aizgrūda 14,55 metrus tālu.
Par paraolimpisko čempionu kļuva Fu Sjiņhaņs no Ķīnas, kurš sasniedza rezultātu 15,19 metri, bet sudraba godalgu ieguva Ernans Emanuels Urra no Argentīnas, kurš bija 14,91 metru tāls. Tikmēr ceturtais palika Merans Nikoē Majds no Irānas, kurš pēdējā mēģinājumā lodi aizgrūda 14,54 metrus tālu un Bergam zaudēja tikai centimetru.

“Sajūtas ir lieliskas. Ja reiz tika izcīnīta medaļa, tad viss sanāca labi, bet gribējās arī vairāk,” atzina Bergs. “Strādājām ļoti smagi, aizvadījām daudz treniņu un gatavojāmies (sacensībām) nopietni.”

Tikmēr sportista trenere Maija Ukstiņa sacīja, ka viņas audzēknis sasniedzis labāko rezultātu, kopš pirms diviem gadiem viņam tika veikta smaga muguras operācija.
“Ja Edgaram pirms diviem gadiem nebūtu bijusi smaga muguras operācija, tad šodien jautājums par medaļām būtu citādāks. Bet ir pagājuši divi gadi un šodien viņš sasniedza savu labāko rezultātu pēc operācijas. Arī turpmāk smagi strādāsim un gatavosimies nākamā gada pasaules čempionātam Londonā, taču tagad vajag atpūsties un iziet rehabilitāciju,” piebilda trenere.

Riodežaneiro Bergs izcīnīja savu ceturto paraolimpisko spēļu medaļu karjerā. Pirms 12 gadiem Atēnās viņš tika pie sudraba lodes grūšanā un bronzas diska mešanā, bet 2008.gadā Pekinā viņš ieguva sudrabu lodes grūšanā.
Tāpat Bergs pērn Dohā kļuva par pasaules vicečempionu lodes grūšanā.

Latvijas paraolimpietim Edgaram Bergam par pirmdien izcīnīto bronzas medaļu Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs pienākas naudas balva līdz 51 224 eiro.
Atbilstoši noteikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru Bergs par trešo vietu Riodežaneiro paraolimpisko spēļu lodes grūšanas sacensībās varēs pretendēt uz naudas balvu līdz 51 224 eiro.
Sportista treneri un apkalpojošais personāls var pretendēt uz prēmiju līdz 25 612.
Berga pārstāvētā Latvijas Paralimpiskā komiteja attiecīgās sporta disciplīnas attīstībai varētu saņemt prēmiju līdz 35 572 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+