foto – Ieva Lūka/LETA

Paraolimpiskais šķēpmetējs Silovs pirmo reizi kļūst par pasaules čempionu 0

Latvijas paraolimpietis Dmitrijs Silovs trešdien Londonā pirmo reizi kļuva par pasaules čempionu šķēpmešanas sacensībās.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Silovs, sacenšoties F37 medicīnas grupā, labākajā mēģinājumā rīku raidīja 55,89 metrus tālu, kas ir jauns sportista personīgais rekords. Tāpat Latvijas pārstāvja trešdien sasniegtais rezultāts ir jauns pasaules čempionāta rekords.
Tikai viens no sešiem Silova metieniem lidoja tuvāk par 50 metriem, bet tālāko raidījumu viņš veica trešajā piegājienā.

Tikmēr sudraba godalgu trešdienas sacensībās ieguva ēģiptietis Sajeds Abdelmoneims el Sabers, kurš labākajā metienā šķēpu raidīja 48,35 metrus tālu.
Savukārt bronzu ar 47,72 metrus tālu raidījumu ieguva polis Lukašs Čarneckis.

Iepriekšējos divos pasaules čempionātos Silovs izcīnīja sudrabu, bet pērn viņš kļuva par Eiropas čempionu.
Silovs šajā pasaules čempionātā startēs arī lodes grūšanā.

Pirms tam šajā pasaules čempionātā lieliski startējusi Diāna Dadzīte, kura ieguva zelta medaļas lodes grūšanā un šķēpa mešanā. Viņa iecerējusi startēt arī diska mešanas sacensībās.
Savukārt titulētais Aigars Apinis otrdien ieguva sudrabu diska mešanā, zeltu zaudējot vien noslēdzošajās metienu sērijās.
Tikmēr svētdien Edgars Bergs izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionāta lodes grūšanas sacensībās savā medicīnas grupā.