×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Prokuratūra pārbauda “Citadeles” pārdošanu (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Prokuratūra saistībā ar Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas iesniegumu sākusi resorisko pārbaudi par AS “Citadele banka” (“Citadele”) pārdošanas darījumu.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājs Gunārs Kūtris (NSL) iepriekš atturējās atklāt konkrētus pārbaudāmus faktus, taču, pēc mediju ziņām, runa esot par četriem punktiem, no kuriem trīs attiecas uz premjerministri Laimdotu Straujumu (V). Divas epizodes saistītas ar valdības 2014. gada 29. jūlija slēgto sēdi, kurā ministri aiz slēgtām durvīm izšķīrās sašaurināt iespējamo bankas pircēju loku, kas liedza kaut teorētisku iespēju cīnīties par augstāku pārdošanas cenu, un turpināt sarunas tikai ar vienu investoru “Ripplewood”, atsijājot divus citus investorus – AS “Latvijas balzams” īpašnieka Jurija Šeflera “SPI Group” un Krievijas pilsonim Grigorijam Guseļņikovam piederošo “Norvik banku”.

Viena epizode saistīta ar aizdomām, ka Valsts kancelejas (VK) amatpersonas, iespējams, pildot prettiesiskus norādījumus, ir veikušas manipulācijas ar minētās valdības 29. jūlija sēdes audioierakstu, lai slēptu būtisku informāciju par bankas pārdošanas gaitu. Otra epizode saistīta ar aizdomām, ka VK amatpersonas, iespējams, pildot prettiesiskus norādījumus, ir veikušas dienesta viltojumu minētās valdības sēdes protokolā.

VK noraida pārmetumus par sēdes protokollēmuma viltošanu un veiktā audio ieraksta apzinātu pārveidošanu. Arī Straujuma kategoriski noraida izteiktos pieņēmumus. “Esmu rīkojusies tiesiski un valsts interesēs. Būšu atvērta Ģenerālprokuratūras jautājumiem, ja tādi radīsies, jo sabiedrībai jāzina profesionāls tiesībsargājošās iestādes lēmums.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. …Vai tik patriotiskam cilvekam ka Kutrim neienak prata vel viens jautajums, par ko interesejas katrs Latvijas Republikas pilsonis: kamdel Ministru kabineta netika parskatits lemums KADA VEIDA LATVIJA VAREJA paturet valstij piederosu un TIK IENESIGO Citadeles akciju paketi …

    … Ir tacu institucijas un org. ka neatkarigas valsts akciju sabiedribas, fondi labdaribas org. u.t.t. !

  2. Vai tā Straujuma, Dombrovska protēžē, vispār sajēdz ko viņa dara?

  3. Straujuma kutri pasmaidija vai kutris strauji ……

  4. ko nozime vards — Kūtris? kutrums izmekles ? kutri ,!

Draugiem Facebook Twitter Google+