×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Vai pašvaldībās pārbauda ēku drošību, kā to pieprasījis Daniels Pavļuts?


Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Lāčplēsis, Daugavpils domes priekšsēdētājs:
 “Par ministra rīkojumu man ir zināms, un esmu uzdevis pilsētas būvvaldei to izpildīt. Par pašvaldības piederošo iestāžu un uzņēmumu ēku jumtu drošību mums nav nekādu šaubu, tāpēc tur nekādus pārsteigumus negaidām. Cita lieta ir sabiedriskas nozīmes ēkas, kuras nepieder pašvaldībai. Vispirms apsekosim lielveikalus, kurus ikdienā apmeklē simtiem ļaužu. Tuvojoties ziemai, šīs sabiedriskas nozīmes ēkas, īpaši ar plakanajiem jumtiem, apsekojam ik gadu paši – neatkarīgi no tā, vai no Rīgas pienāk atsevišķs rīkojums. Jāatzīst, ka pilnīgi visu sabiedriskas nozīmes ēku apsekošanai būs vajadzīgs laiks. Arī mūsu būvvaldes spēku nepietiks šādam pasākumam, pašlaik būvvaldē strādā tikai trīs darbinieki. Tāpēc pašlaik apsekošana notiks izlases veidā.”

Inesis Boķis, 
Valmieras domes priekšsēdētājs:
 “Par prasību pārbaudīt pilsētas sabiedriskās celtnes esmu dzirdējis. Tas esot jāizdara līdz 5. decembrim, bet tik īsā laikā nevar paspēt pārbaudīt visas ēkas. Šķiet, šāds rīkojums domāts vien ķeksītim – sak, drošības pasākumi veikti. Jāatzīst, ka tūlīt pēc traģiskā notikuma Rīgā mūsu būvinspektori paši bija iedomājušies par šādām pārbaudēm. Ko un kā pārbaudīt, pašvaldībā par to esam izsprieduši. Bet gādāt par drošību vajadzētu arī pašiem veikalu, biroju un citu ēku īpašniekiem. Gan jāšaubās, vai visām pēdējām laikā uzceltajām ēkām varētu būt tik neizturīgi jumti kā šai Rīgas lielveikala ēkai. Šai sakarā pārsteidzošs šķiet plašsaziņas līdzekļos izskanējušais aicinājums pārtraukt jebkādu būvniecību. Vai šie aicinātāji vispār apjēdz, ko runā? Viena, kaut arī ļoti traģiska, notikuma dēļ valstī jau nevar apturēt būvniecību, kas dod darbu un iztiku tūkstošiem cilvēku.”

Jānis Pelsis,
Iecavas novada domes priekšsēdētājs:
 “Signālu no Rīgas saņēmām, bet pašvaldībā paši neko nepārbaudīsim. To darīs Bauskas novada būvvalde, kas ir uzraugs četriem novadiem, ieskaitot mūsējo. Iecavā gan nav daudz tādu ēku, kuras radītu bažas un būtu jāpārbauda. Šaubīga ir satiksmes autobusu stāvvietas nojume, kas tik šķība un greiza, ka patiešām kaut kad var uzgāzties kādam uz galvas. Esam sākuši sarunas ar tās īpašnieku, lai pārdod pašvaldībai, tad savedīsim to kārtībā.”

Jānis Vītoliņš, Ventspils domes priekšsēdētāja 1. vietnieks:
 “Pašvaldībā no Ekonomikas ministrijas nekādus rīkojumus neesam saņēmuši. Tomēr neatkarīgi no tā jau tūlīt pēc Rīgā notikušās traģiskās nelaimes izsūtījām vēstules lielveikalu “Maxima”, “RIMI”, “Mājai un dārzam” un citu Ventspils sabiedrisku ēku īpašniekiem ar aicinājumu pārbaudīt to drošību. Par pašvaldības iestāžu ēkām un citām mūsu pasūtītajām nav bažu. Līdz šim mūsu būvinspektoriem tās nav radušās arī par citiem piederošo sabiedrisko ēku drošību.”

Uldis Sesks, 
Liepājas domes priekšsēdētājs:
 “Sabiedriski nozīmīgo ēku apsekošanu bijām sākuši vēl pirms Ekonomikas ministrijas izsūtītās vēstules. Pirmās bija tās ēkas, kurās pašlaik notiek būvdarbi: Liepājas Reģionālā slimnīca, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Svētās Trīsvienības baznīca, Kurzemes apgabaltiesas ēka, kā arī lielveikals “Depo”. Vēl pārbaudīsim tās, kuras nodotas ekspluatācijā pēdējo piecu gadu laikā. Tā, protams, ir papildu slodze būvinspektoriem, kas Liepājā mums ir tikai pieci. Taču plānojam, ka jau nākamnedēļ apsekosim arī tās. Šādas pārbaudes nevajadzētu pārvērst kampaņās, tām jānotiek pastāvīgi. Laikus nenotīrīta sniega dēļ divas reizes Liepājā iebruka veikala “Depo” jumts, tāpēc brīdināsim ēku īpašniekus un apsaimniekotājus par atbildību nodrošināt lielo jumtu tīrīšanu un uzturēšanu tādā stāvokli, lai saglabātu konstrukciju nestspēju.”

Uzziņa


Ekonomikas ministra pienākumu izpildītājs Daniels Pavļuts pieprasījis vietējām pašvaldībām pārbaudīt visās sabiedriski nozīmīgās ēkās būvnormatīvu ievērošanu, vispirms pārbaudot tās, kurās pašlaik notiek vai ir plānoti būvdarbi.

Pavļuts arī norādījis, ka, atjaunojot būvuzraudzību valsts līmenī, netiks atrisināti ekspertīžu jautājumi, jo neatkarīgi no tā, vai projekta ekspertīzi veic Valsts būvinspekcijas vai privātais eksperts, tam ir jābūt sertificētam atbilstoši likumdošanai un profesionalitātes kritērijiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+