Veselam
Ārstēšana

Pēc 55 gadu vecuma var pārbaudīt ādas veselību bez maksas 16

Foto: Fotolia

Iedzīvotāji, kuri sasnieguši 55 gadu vecumu, līdz novembra beigām var pieteikties ādas bezmaksas pārbaudēm klīnikā “Derma Clinic Riga”.

Bezmaksas pārbaudes notiks līdz pat novembra beigām, lai pārliecinātos par ādas stāvokli un, ja būs nepieciešams, laikus uzsāktu ārstēšanu. Dermatologu, onkologu un kosmetologu mērķis ir iemācīt iedzīvotājiem pazīt un atklāt vienu no ādas priekšvēža formām – aktīnisko jeb saules keratozi.

40–55 gadus veciem pacientiem bez maksas tiks veikta dermatoskopija, savukārt 55–70 gadus veciem konsultācijas būs bez maksas, bet par dermatoskopiju jāmaksā. Pacientiem, kuri vecāki par 70 gadiem, bez maksas būs gan dermatoskopija, gan konsultācija.

Lai pieteiktos uz “Derma Clinic Riga” organizēto skrīningu vai uzdotu savus jautājumus par ādas slimībām, jāzvana uz tālruņa numuru 20242222.

Uz e-pasta adresi sargiadu@sargidzivibu.lv atsūtot attēlu ar ādas veidojumu, kas radījis aizdomas par saslimšanu ar aktīnisko keratozi, ikvienam līdz novembra beigām iespējams saņemt ārsta viedokli par attēlā redzamo un padomu par turpmāko rīcību.

Dermatologs Raimonds Karls atgādina, ka neatkarīgi no ādas veidojuma izmēriem jebkurš izaugums, krevele vai pumpa var liecināt par saslimšanu ar saules keratozi. Jāiemācās to laikus pazīt un sākt ārstēšanu. Šā iemesla dēļ, piemēram, “Kolonnas” skaistumkopšanas salonos tiek ieviestas klienta kartes, kurās atzīmē katru aizdomīgu ādas veidojumu. Kosmetoloģe Baiba Jevdokimova uzsver, ka ikviena kosmētiķa pienākums ir šādiem klientiem ieteikt apmeklēt dermatologu un veikt izmeklējumus.

 

Saistītie raksti
LA.lv