×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Pārbaudi lukturus bez maksas! (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Automoto biedrība (LAMB) ar Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) satiksmes drošības programmas (FIA Road Safety Grant Pro­gramme) atbalstu no 2014. gada 19. septembra līdz 26. oktobrim organizē satiksmes drošības projektu “Brauc droši!”.

Mērķis ir atkārtoti pievērst sabiedrības uzmanību FIA 10 satiksmes drošības Zelta likumiem (http://www.lamb.lv/?id=126) un automašīnas tehniskajam stāvoklim, it īpaši auto gaismu pareizam regulējumam.

Akcijas laikā Rīgā, Liepājā un Daugavpilī lielveikalu stāvlaukumos un “Statoil” degvielas uzpildes stacijās autovadītāji bez maksas varēs pārbaudīt un, ja uz vietas iespējams, noregulēt auto gaismas, lai tumšā laikā uz ceļa neapžilbinātu pretimbraucošos un labi redzētu gan gājējus, gan citus satiksmes dalībniekus.

Projekta “Brauc droši!” laikā autovadītāji tiks aicināti personiski ar savu parakstu atbalstīt 10 Zelta likumus un pievienoties drošo braucēju pulkam. Šie likumi aptver katram autovadītājam zināmus noteikumus, kas jāievēro, lai piedalītos satiksmē, piemēram, vienmēr piesprādzēties, nebraukt nogurušam, ievērot ātruma ierobežojumus, būt pieklājīgam un citas it kā labi zināmas un satiksmes noteikumos aprakstītas uzvedības normas uz ceļa, kas tomēr ikdienā ne vienmēr tiek ievērotas un ir avāriju cēlonis. “Ja visur Latvijā būtu perfektas ietves gājējiem, veloceliņi, ideāli apgaismoti ceļi un krustojumi, drošības prasībām atbilstošas gājēju pārejas, tad arī auto gaismu loma, iespējams, būtu mazāka, tomēr pagaidām tā nav, tādēļ autovadītājiem īpaši jārūpējas par sava auto tehnisko stāvokli,” uzskata projekta organizators, Latvijas Automoto biedrības prezidents Juris Zvirbulis.

Pirmajā akcijas dienā tirdzniecības centra “Alfa” stāvlaukumā jau pirms izziņotā starta laika gaidīja vairāk nekā desmit automašīnas. Līdz plkst. 16 tika pārbaudītas 122 automašīnas, 53 no tām gaismas tika noregulētas uz vietas, septiņām bija jābrauc uz autoservisu, jo noregulēt nebija iespējams, pārējām apgaismes ierīces bija kārtībā.

LAMB preses dienests

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai šo akciju varēs izmantot arī Jēkabpilī?

Draugiem Facebook Twitter Google+