Tehnika
Auto un moto

Pārbaudi riepas! 16

Regulāra riepu pārbaude ne vien ietaupīs naudu, bet arī pasargās no negadījumiem. 


 

Vasaras ceļojumu laikā riepu ražotāji iesaka pievērst lielāku uzmanību drošībai. Riepu uzturēšana labā stāvoklī vienmēr ir svarīga drošībai uz ceļa, bet it īpaši, dodoties garos ceļojumos. Tomēr tūkstošiem “Bridgestone” Eiropā veikto riepu drošības pārbaužu ļauj secināt, ka vairāk nekā 78% no visiem transportlīdzekļiem ir nepiemēroti braukšanai. Daudzi eiropieši brauc ar transportlīdzekļiem, kuru riepās ir nepietiekams gaisa spiediens vai arī riepas ir pārāk nodilušas, tādējādi pakļaujot riskam sevi, savus pasažierus un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Lai nodrošinātu patīkamu un bezrūpīgu ceļojumu, pietiek ar trim ātrām pārbaudēm.

1. Protektora dziļums.

Ceri uz saulainu laiku, taču sagatavojies lietum. Ar pietiekami dziļu protektoru var braukt ar pārliecību pat tad, ja laiks pasliktinās. Minimālais normatīvos noteiktais protektora dziļums ir 1,6 mm.

2. Gaisa spiediens.

Pārliecinies, vai riepas ir piesūknētas un gatavas ceļam. Ņem vērā, ka pareizs gaisa spiediens riepās automašīnai ar pilnu slodzi ir atšķirīgs. Tā nozīme pieaug tādēļ, ka vasaras brīvdienu ceļojumā parasti mēdzam ņemt līdzi daudz dažādu lietu. Pareizas spiediena vērtības atrodamas uz automašīnas dur­vju iekšējās malas vai degvielas tvertnes lūkas, kā arī lietošanas rokasgrāmatā. Neaizmirsti pārbaudīt, vai riepu spiediena vērtības ir atbilstošas zemas temperatūras apstākļos.

3. Mehāniski bojājumi.

Ilgstoši braucot, plīsumi, nodilums, nobrāzumi vai citi bojājumi var ātri kļūt plašāki. Ja rodas šaubas, uztici riepu pārbaudi speciālistam.

Nepareizs gaisa spiediens riepās, bojājumi, nevienmērīgs nodilums var radīt negatīvas sekas.

Ar samazinātu spiedienu riepās tiks patērēts vairāk degvielas. Nepietiekams spiediens riepās veicina paātrinātu protektora dilšanu, negatīvi ietekmē automašīnas vadību, manevrētspēju un bremzēšanu. Nepietiekams protektora dziļums mitros laika apstākļos palielina bremzēšanas ceļu. Nodilušas un bojātas riepas braucot var pārplīst, izraisot situāciju, kurā vadītājs var zaudēt vadību pār transportlīdzekli.

 

LA.lv