×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Pārbaudi, vai tev nedraud ādas vēzis: sākas kampaņa “Dzīvo ar veselu ādu”

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Tā kā Latvijā satraucoši strauji aug saslimstība ar ādas vēzi, biedrība “Dermatologi pret ādas vēzi” turpinās pērn sākto informatīvo kampaņu “Dzīvo ar veselu ādu”, informē biedrības sabiedrisko attiecību konsultante Inese Lukaševska

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem, 2013. gadā reģistrēts rekordliels ar nepigmentēto ādas vēzi saslimušo skaits – 1497, kas ir vēl vairāk nekā 2012. gadā, savukārt ar pigmentēto ādas vēzi jeb melanomu reģistrēto skaits sasniedz 203, kas kopā veido 1700 pacientus, tādējādi apliecinot ārstu jau iepriekš paustās bažas, ka reālais iedzīvotāju skaits, kam potenciāli var attīstīties ādas vēža šūnas ir daudzas reizes lielāks.

Dermatologs Dr. Raimonds Karls, biedrības “Dermatologi pret ādas vēzi” valdes priekšsēdētājs uzsver, situācija ir ļoti nopietna, jo pērnā gada dati skaidri iezīmē reālo situāciju – šobrīd no visiem ļaundabīgā audzēja veidiem, ar nepigmentēto ādas vēzi saslimušo skaits ierindojas stabilā pirmajā pozīcijā, un diemžēl situācija tuvākajā desmitgadē tikai pasliktināsies.

Analizējot datus, ir redzams, ka saslimstība ar ādas vēzi, ar katru gadu palielinās. 2010. gadā tika reģistrēts 981 jauns saslimstības gadījums, tad 2013. gadā tie jau ir 1497 pacienti. Turklāt saslimušo skaita pieaugums vērojams ne tikai pa gadiem, bet arī salīdzinājumā ar citiem onkoloģijas veidiem.

Lai izglītotu iedzīvotājus par ādas vēža “trauksmes signāliem”, kā arī dotu iespēju pārbaudīt savu veselību, kampaņas “Dzīvo ar veselu ādu” (veselaada.lv) ietvaros iedzīvotājiem būs iespēja pieteikties uz vizīti pie dermatologiem daudzviet Latvijā. Tāpat jau šobrīd tiek nodrošināts informatīvais tālrunis – 20242222, uz kuru zvanot, ikviens interesents, kuram ir bažas par savu vai savu tuvinieku veselību, var saņemt konsultāciju, vai arī tas tiks norīkots pie dermatologa, kurš vistuvāk atradīsies konkrētā pacienta dzīves vietai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+