×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Pārbaudījums arī katram (2)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Laikraksta lasītājiem jautāju, vai viņi piekrīt “Latvijas Avīzes” autoru Andas Līces, Viļa Vītola un Agra Liepiņa secinājumam, ka 2014. gads būs pārbaudījums tautas briedumam (9. decembra numurā).

Leonards Smagars Ziepniekkalnā: “Es domāju, ka nākamais gads Latvijai būs veiksmīgāks par iepriekšējo. Protams, daudz būs atkarīgs no tā, kāda būs jaunā valdība. Arī eiro ieviešana pašā sākumā neies gludi. Būs dažādi pārpratumi, jo ar eiro būs jāpierod apieties, bet es jauno naudu atbalstu, jo esam taču Eiropas Savienībā. Nedomāju arī, ka Saeimas vēlēšanās pie varas nāks “Saskaņas centrs”. Tikai labējām partijām ir jāapvienojas un latviešiem vairāk jāiet vēlēt. Ir vairāk jāaģitē katram savi radi un kaimiņi iet balsot.”

Silvija Kalna Rīgā: “Ja jaunā valdība iestāsies par latviskajām vērtībām, par mūsu valodas saglabāšanu, par mūsu tautas iespējām izdzīvot, tad viss būs kārtībā. Lai gan viegli nebūs, sevišķi Rīgā, jo ir daudz jaukto ģimeņu, kur valda citādi tikumi.”

Elga Celma: “Kā esmu novērojusi, apmēram 90% latviešu ģimeņu šogad bija kādas raizes un nelaimes. Kā nekā… 13. gads. Gribētos, lai nākamgad visiem būtu vieglāk un viss pamazām nokārtotos. Protams, Saeimas vēlēšanas būs liels pārbaudījums, lai vairākums nesavēlētu tos pašus “vecos prusakus”, kas tagad atkal cenšas kļūt populāri.”

Elga Kadiķe Jelgavā: “Cik būs atkarīgs no manis, es pildīšu – uz vēlēšanām iešu un vērtēšu, par ko balsot. Vairāk no manis politikā nekas nav atkarīgs, bet kopumā mūsu iedzīvotāji līdz šim taču ir balsojuši prātīgi. Vai ir noticis kaut kas ārkārtējs? Mani uztrauc tikai Valda Dombrovska demisija – uzskatu, ka premjers varēja strādāt līdz vēlēšanām.”

Laimdota Sīpola Madonā: “Cilvēkiem ir pārdomāti jāsaliek viss pa plauktiņiem, lai Saeimas vēlēšanās nekļūdītos.”

Vilis Pakalniņš: “Man ļoti gribētos, lai mani mazbērni redz tādu Latviju, kādu savā bērnībā to redzēju es – vēl pirms abām okupācijām, kad vairākums cilvēku vēl dzīvoja ar tīru sirdsapziņu. Arī tagad tas būtu iespējams, ja masu mediji vienmēr runātu taisnu un tiešu valodu, visu sauktu īstajos vārdos. Cilvēki diemžēl ir noguruši no puspatiesībām, no neīstuma, no liekulības sīkumos. Domāju, tas šodien ir galvenais pārbaudījums.”

Juris Kante Rīgā: “Ar nopietnām bažām es domāju par nākamajām Saeimas vēlēšanām, it īpaši par rīdziniekiem. Vai tiešām cilvēki nobalsos par savu tūlītējo labumu? Rīga ar diferencēto braukšanas maksu ir kļuvusi par valsti valstī, un cilvēki pēc lētākajām rīdzinieku kartēm stāv garās rindās, nedomājot, ka pilsētas vadība priekšvēlēšanu gadā taisa lētu sabiedrisko attiecību triku. Man šī karte, par laimi, nav vajadzīga, jo esmu pensionārs attiecīgajā vecumā, tomēr tā ir pretīga. Bet ja būtu jaunāks? Vai atteiktos? Neesmu drošs, ka ar grūtu sirdi neizvēlētos par labu savam maciņam.”

Juris Grīnbergs Liepājā: “Ja Nacionālā apvienība saglabāsies savā pašreizējā veidolā un nepieņems savās rindās tos vienreiz jau uzticību zaudējušos politiķus, kas tur grib būt, tad būs labi – man būs par ko balsot. Pamazām sakārtosies arī būvniecības joma, jo pēc Zolitūdes “Maxima” traģēdijas prasības būs daudz stingrākas. Mēs dzīvosim drošāk. Arī eiro ieviešana mūs pilnībā ievedīs Eiropas Savienībā un daudz ko varēsim izdarīt izdevīgāk. Dzīvei kopumā jākļūst labākai. Cits jautājums – vai turēsies paša veselība, vai būs darbs, kā klāsies bērniem. Gribam vai ne, bet personiskā dzīve visiem kļūst arvien svarīgāka. Mana spēja gādāt par savējiem būs mans galvenais pārbaudījums.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. NAV JAU NAC.PARTIJU, PAR KO BALSOT !!!

  2. PALDIES LAIMDOTAI SĪPOLAI!!! PAREIZA DOMA!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+