×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Pārbaudīs iespējamos pārkāpumus doktora grādu piešķiršanā LU

LETALETA

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) pārbaudīs iespējamos normatīvo aktu pārkāpumus doktora zinātnisko grādu piešķiršanā Latvijā lielākajā augstākās izglītības iestādē – Latvijas Universitātē (LU), liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) paziņojums masu medijiem.

 

Pārbaudi uzdevis veikt izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP), ņemot vērā plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par iespējamajiem pārkāpumiem doktora grādu piešķiršanā LU. IKVD pārbaudes rezultāti būs zināmi nākamnedēļ, 16.septembrī, norāda IZM.

Jau vēstīts, ka nupat apstiprinājušās IZM aizdomas par nelikumīgu doktora zinātnisko grādu piešķiršanu Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijai (RPIVA). Pārbaudē secināts, ka augstskolai nebija tiesību piešķirt doktora zinātniskos grāds, un pret RPIVA rektori Daci Markus sākta administratīvā lieta.

RPIVA pagājušajā nedēļā atvainojās sabiedrībai, zinātniskajai videi un godprātīgu pētniecisko darbu ieguldījušajiem doktorantiem par nodarīto morālo kaitējumu, izsniedzot promocijas diplomus apstākļos, kad nav šādu tiesību.

“Notikušais nav apzināta necieņa pret likumu,” uzsvēra RPIVA rektore Markus un norādīja, ka tā ir atsevišķu amatpersonu nepiedodama paviršība, oficiālā saziņā maldinot vadību par promocijas tiesību piešķiršanas faktu.

Rektore pašlaik strādā pie tā, lai rastu iespējas nodrošināt doktorantu atkārtotu un likumīgu aizstāvēšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+