×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Pārbaudīs pirmsskolas pedagogu valsts valodas prasmi

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts valodas centrs (VVC ) šogad pastiprināti pārbaudīs pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku valsts valodas prasmi, informē VVC Valodas kontroles daļas vadītājs Antons Kursītis.


 

Ierēdnis stāstīja, ka pirmsskolas izglītības iestādēs ar krievu mācību valodu ir pilnīga krievu valodas pašpietiekamība, šajās mācību iestādēs valsts valoda savstarpējai saziņai netiek lietota un bērniem ir viena latviešu valodas nodarbība nedēļā.

“Es domāju par piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanu skolas gaitām, kur latviešu valodai tiek veltīta nepietiekama uzmanība. Turklāt nav pedagogu, kas mācītu latviešu valodu. Ja bērnus sāks mācīt skolotāji, kuri paši neprot latviešu valodu, tad var nodarīt lielāku ļaunumu, iemācot nepareizi, nekā nemācot nemaz,” sacīja Kursītis.

Viņš pauda cerību, ka situāciju uzlabos noteikumi, kas paredz, ka pamatskolu mazākumtautību izglītības programmās 40% mācību satura būs jāapgūst latviešu valodā un bilingvāli, kas stājās spēkā ar šā gada sākumu.

Grozījumi paredz, ka pirmsskolas izglītības mazākumtautību izglītības pro­grammā pirmsskolas izglītības ieguvei, kā arī bērnu obligātajā sagatavošanā pamatizglītības ieguvei no piecu gadu vecuma valsts valodas sarunvalodas pamati būs jāapgūst rotaļnodarbībā “Latviešu valoda”.

 

Uzziņa

* VVC pērn administratīvi sodījis 1062 personas par Valsts valodas likuma neievērošanu, kas ir par 250 personām vairāk nekā 2010. gadā.

* Visvairāk jeb 57% no 1062 administratīvi sodītajām personām nav lietojušas valsts valodu profesionālo pienākumu veikšanai nepieciešamajā apjomā.

* 28% no administratīvajiem sodiem piemēroti atbildīgajām personām par to, ka tiek realizētas importētās preces bez marķējuma tulkojuma valsts valodā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+