×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

Pārbaudīs sadzīves ķīmijas iepakojumu drošību

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Inspektori no 15 Eiropas valstīm, arī no Latvijas Veselības inspekcijas, no šā gada jūlija līdz decembrim piedalīsies Eiropas Ķimikāliju aģentūras (ECHA) Foruma projektā, kura laikā tiks pārbaudīta ikdienā izmantojamu bīstamu ķīmisku vielu un maisījumu iepakojumu drošība.

Tiks pārbaudīti šādi produkti: degmaisījumi, piemēram, grilēšanai paredzētie šķidrumi, dezinfekcijas, tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļi un citas sadzīves ķīmijas produktu iepakojums, kā arī aizdares. Atbilstoši prasībām šādu preču iepakojums nedrīkst būt maldinošs – tas nedrīkst atgādināt pārtikas produktu, dzīvnieku barību vai kosmētiku. Tā marķējumā jābūt izvietotai brīdinošai informācijai par riskiem, to lietojot, kā arī informācijai par drošu uzglabāšanu. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulu iepakojumiem jābūt aprīkotiem ar bērniem nepieejamām aizdarēm. Prasības par iepakojuma izskatu, aizdarēm un brīdinājumu uz līdzekļa iepakojuma nepieciešams ievērot, lai uzlabotu patērētāju, it īpaši bērnu, drošību.

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka 2012. gadā 22, 2013. gadā – 29, bet 2014. gadā – 28 Latvijas iedzīvotāji, to skaitā bērni, nonāca slimnīcā, jo bija saindējušies ar sadzīves ķīmiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+