Latvijā
Rīga

Pārbaudīs, vai dāsni atalgots RD deputāts fiktīvi strādā uzņēmumā “Getliņi Eko”1

Foto LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis pārbaudi pēc Rīgas domes deputātes Jutas Strīķes (JKP) iesnieguma, kurā viņa paudusi bažas par domnieka Vladimira Frolova (S), iespējams, fiktīvu nodarbināšanu uzņēmumā “Getliņi Eko”.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā aģentūrai LETA apstiprināja, ka šāds iesniegums ir saņemts un sākta resoriskā pārbaude. Detalizētāku informāciju KNAB patlaban nesniedz.

Tikmēr Frolovs noliedz Strīķes pārmetumus. Viņš aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir informēts par sākto pārbaudi. Pēc viņa paustā, uzņēmums jau nosūtījis KNAB visu lūgto informāciju.

Frolovs teica, ka Strīķei esot bijusi iespēja pārliecināties par viņa darbu uzņēmumā pašai, neiesaistot tiesībsargājošās iestādes. “Viņa nenāca aprunāties ne pie manis, ne lūdza kādu informāciju uzņēmumam. Viņa bija iesniegusi pieprasījumu saņemt manas darba uzskaites lapas, taču šis pieprasījums bija sastādīts juridiski nepareizi un brīdī, kad tika norādīts, lai viņa to pārstrādā un iesniedz vēlreiz, viņa to neizdarīja un uzreiz vērsās KNAB. Taču to visu varēja atrisināt bez liekiem papīriem un darbiem,” sacīja Frolovs. Viņš esot vairāk nekā pārliecināts, ka izmeklēšanas rezultāti būs viņam par labu.

Atkritumu poligona “Getliņi” apsaimniekotāja “Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns aģentūrai LETA teica, ka Frolovs uzņēmumā saņem algu par faktiski padarīto darbu. “Viņš ir nodarbinātais un saņem algu par padarītu darbu. Nekādas fikcijas šeit nav un nevar būt,” uzsvēra Stirāns.

Stirāns paskaidroja, ka Frolovs ir uzņēmuma iepirkumu komisijas loceklis. “Gadā ir līdz 50 konkursiem, kur viņš piedalās dokumentācijas izstrādē, komisijas darbā, atverot priekšlikumus, un priekšlikumu vērtēšanā, kā arī gala produkta pieņemšanā, vērtēšanā,” skaidroja Stirāns. Šo amatu Frolovs ieņem piecus gadus, bet pirms tam trīs gadus viņš esot ieņēmis “Getliņi EKO” valdes locekļa amatu.

Tāpat Frolovs atbild par uzskaites drošības un video jautājumiem “Getliņos EKO”. “Viņa profesionālā darbība agrāk ir saistīta ar Iekšlietu ministriju un iekšlietu struktūrām, līdz ar to pat tādām lietām “kā šofera dēls” vispār nevar būt ne runas – viņš dara to, ko prot. Viņa darba rezultātā esam samazinājuši štata vienības apsardzē, kas deva ievērojamu ekonomiju, jo pārgājām uz automātisko apsardzes sistēmu,” sacīja Stirāns. Pēc viņa teiktā, Frolovs strādā arī uzņēmuma iekšējā izmeklēšanas komisijā.

Stirāns teica, ka rakstisku vēstuli, atbildot uz Strīķes iesniegumu par fiktīvo nodarbinātību, nosūtījis KNAB. Stirāns atzina, ka arī pats bija devies uz nopratināšanu KNAB saistībā ar Strīķes iesniegumu.

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtā amatpersonas deklarācija liecina, ka Frolovs ir drošības konsultants un iepirkuma komisijas loceklis SIA “Getliņi Eko”, kur viņš pērn algā saņēmis 44 359 eiro. “Getliņi EKO” ir Rīgas un Stopiņu novada kopīgi izveidots uzņēmums, kas apsaimnieko lielāko cieto sadzīves atkritumu poligonu Baltijas valstīs – “Getliņi”.

Par darbu Rīgas domē Frolovs pērn saņēmis 9849 eiro, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra viņam pārskaitījusi pensiju 3238 eiro, bet 3840 eiro saņemti pensijā no Krievijas.

Strīķe sociālajā tīklā “Facebook.com” apgalvo, ka brīdī, kad Rīgas domes deputāti viesojās “Getliņi Eko”, Frolovs esot uzvedies kā atnācējs no malas, nevis kā darbinieks, kurš šajā uzņēmumā strādā un saņem lielu algu.

Savukārt uzņēmums “Getliņi Eko” Strīķei esot vairākas reizes atteicis atbildēt uz rakstveida pieprasījumiem par Frolova darba laika uzskaites lapām.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
11 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vidusskolas vairāk grib specializēties valodās
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
No šodienas “PNB bankas” klientiem sāk garantēto atlīdzību izmaksas
56 minūtes
LE
LETA
Dabā
Pēdējā diennaktī visvairāk lijis Latgalē; pa dienu būtiskus nokrišņus nesola
45 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Izklaide ar nosaukumu “nu, valdība kritīs?”
24 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Demonstrācijā cer atmodināt Dundagu
9 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
12 stundas