×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Pārbaudīs, vai ”Daugavas” stadions drošs 2015. gada Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

Foto: LETAFoto: LETA

Bērni dejo Zāļu tirgū Doma laukumā.

Valdība apstiprinājusi XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumu norises vietas Rīgā 2015. gadā, raksta aģentūra LETA.

Izglītības un zinātnes ministrija noteikusi, ka nākamgad no 6. līdz 12. jūlijam paredzētie XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumi notiks 13 vietās: Mežaparka Lielajā estrādē, “Daugavas” stadionā, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Latvijas Nacionālajā teātrī, Latvijas Universitātē, laukumā pie Brīvības pieminekļa. Pasākumi arī plānoti Lielajā ģildē, Rīgas Latviešu biedrības namā, starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”, Vērmanes dārzā, kā arī Viesturdārzā un 11. novembra krastmalā.

Galvenās svētku norises vietas būs Mežaparka Lielā estrāde, kur notiks noslēguma koncerts, un “Daugavas” stadions, kur plānots tautas deju lielkoncerts. Daudzi pasākumi notiks arī citās pilsētas vietās – tur paredzēti pūtēju orķestru un bērnu simfonisko orķestru koncerti, bērnu folkloras kopu programma, bērnu vokālo ansambļu finālkonkurss un tautas mūzikas koncerts, koru finālkonkurss, bērnu radošie pasākumi, vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstāde, mūsdienu deju lielkoncerts, svētku atklāšanas pasākums.

Ministrija gan norāda, ka vēl jāizvērtē nepieciešamie darbi, lai ”Daugavas” stadionā būtu droši visiem koncerta dalībniekiem – no 16 000 līdz 18 000 skolēnu. Šis jautājums aktualizējās pagājušā gada vasarā pēc XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, kad tika konstatēti dažādi trūkumi. Pēc ministrijas domām, šis jautājums steidzami jārisina, lai paspētu tehniski sakārtot “Daugavas” stadionu, kas ir vienīgais atbilstošais stadions deju lielkoncertu rīkošanai Latvijā.

Ministru kabineta protokollēmums paredz Izglītības un zinātnes ministrijai sagatavot un valdībā līdz 28. februārim iesniegt informatīvo ziņojumu par pašreizējo situāciju ”Daugavas” stadionā Dziesmu un deju svētku pasākumu norises nodrošināšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+