×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. maijs, 2016
Drukāt

Pārbaudīs Zilupes mēra valsts valodas zināšanas (2)

Foto LETAFoto LETA

Valsts valodas centrs (VVC) tuvākajā laikā gatavojas pārbaudīt Zilupes novada domes priekšsēdētāja Oļega Agafonova (Latgales partija) valsts valodas zināšanas.

Centrā pirms kāda laika saņemtas sūdzības par minētās amatpersonas nepietiekamajām valsts valodas zināšanām un centram ir pienākums šo informāciju pārbaudīt.

Agafonovs nav vienīgais politiķis, par kura valsts valodas zināšanām ir ieinteresējies VVC. Pirms dažām nedēļām centrs vērsies tiesā ar prasību pret Daugavpils pilsētas domes deputātu Vladislavu Bojarunu (Latgales partija) saistībā ar viņa nepietiekamajām valsts valodas zināšanām.

Jau vēstīts, ka pirms kāda laika VVC veica Daugavpils pilsētas domes deputātu valsts valodas zināšanu pārbaudi, kuras rezultātā triju deputātu, jau minētā Bojarūna, kā arī Jurija Zaiceva (“Daugavpils atdzimšana”) un Aleksandra Samarina (SC) valsts valodas zināšanas tika novērtētas kā neatbilstošas.

Lai minētie deputāti varētu papildināt savas valsts valodas zināšanas atbilstoši prasībām, pašvaldība katram no viņiem piešķīra 2300 eiro apmācībai.

Nesen tādu pašu naudas summu savu valsts valodas zināšanu uzlabošanai Daugavpils dome piešķīra arī Viktoram Pučkam (“Alternative”), kurš pērn augustā Daugavpils domes deputāta krēslā nomainīja Jevgeņiju Carevu.

Atkārtoti izvērtējot deputātu valsts valodas zināšanas, secināts, ka Bojarūna valsts valodas zināšanas joprojām nav atbilstošas prasībām.

Bojarūns nav vienīgais deputāts, pret kuru VVC ir vērsies tiesā. Centrs tiesājas arī ar Balvu novada domes deputātu Ivanu Baranovu (SC) par mandāta anulēšanu. Gan Balvu rajona tiesa, gan Latgales apgabaltiesa ir apmierinājušas VVC prasību. Baranovs saistībā ar Latgales apgabaltiesas spriedumu ir iesniedzis kasācijas sūdzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas kam sāp… Jā…

  2. Un kāpēc attapās tieši tagad?

Draugiem Facebook Twitter Google+