×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.9°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
19. oktobris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Pārbaudīti cilvēki (19)

Foto - LETA, kolāža - la.lvFoto - LETA, kolāža - la.lv

Četri stalti kungi nav vilkuši garumā un runājuši uz sabiedrību par nepieciešamību dibināt jaunuzņēmumu ar palielāku apgrozības kapitālu, nekā tas ir partijām parastajām, un ar konsolidēto spēku startēt 13. Saeimas vēlēšanās. Atgādināsim uzņēmuma pajiniekus. Tie ir Mārtiņš Bondars, Vents Armands Krauklis, Juris Pūce un Artis Pabriks – visi četri labā sportiskā formā, vīrieši labākajos brieduma gados un mūsu politikā ne vienu vien rupjā sāls paku apēduši. Aizmugurē vīd vēl citu kungu un dāmu pazīstamie silueti, kas ir ar mieru atbalstīt rosīgo četrinieku.

Dažiem novērotājiem šķiet, ka ir darīšana ar Andra Šķēles mantojumu, jo katram klātesošajam ir pagara politiskā vēsture, taču izplatītie paziņojumi, ka apvienotais spēks būs ārkārtīgi prorietumniecisks, vērsīsies pret promaskaviskiem un prorubliskiem oligarhu īpašumā esošiem spēkiem, kā arī pret pērkamu politiku, neliecina, ka tiek atjaunota kāda saimnieku partija, “Par labu Latviju” laimes lējējiem līdzīgs veidojums. Tie tomēr ir pārbaudīti kungi, kas spēj radīt ko kvalitatīvi pārāku un augstākā mākslinieciskā līmenī.

Jaunu konkurentu parādīšanās pagaidām vēl nav radījusi augstspriegumu un lielu izbīli citos sugas brāļos. Tomēr aprēķins, ka politiķiem jātiecas apvienoties, pārsvarā ir bijis samērā ienesīgs tiem, kas atmetuši privātās ambīcijas un atraduši kopēju valodu. Vairākiem spēkiem saplūstot, veidojusies gan “Vienotība”, gan Zaļo un zemnieku savienība, gan arī “Saskaņa”, kam tas nesis augļus un procentus.

Tagad rokasspiedienā sadevušies Reģionu apvienības, Vidzemes partijas, “Latvijas attīstības” cilvēki un pāris vienotībnieku, un durvis atstātas vaļā arī citiem interesentiem. Kas vēl varētu izvēlēties jaunās krāsas? Pa durvīm varētu ienākt, piemēram, “Vienotības” sadarbības partneri no Valmieras vai Kuldīgas, kā arī Latgales partijas ļaudis, kad pieklājīgi paceltu cepuri un atvadītos no iepriekšējiem kompanjoniem. Provinces partijas ir ir pietiekami ietekmīgs, vietām pat dominējošs svars attiecīgos vēlēšanu apgabalos. Ja notiek tālāka spēku koncentrācija, var runāt par visnotaļ iespaidīga “centra” noformēšanos, kam ir celtspēja, jauda un pa spēkam iegūt pilsoņu atbalstu vēlēšanās un tālākā posmā – vietas valdībā.

Tas, protams, tad, ja patīkama izskata saprātīgie kungi radīs publikā iespaidu, ka atrodas uz augstākas intelekta pakāpes nekā citi vēlēšanu kandidāti un nodrošinās piedāvājumu, kas trāpa kā naglai uz galvas un iemanto plašu masu atsaucību. Tādēļ ir iemesls citiem kungiem saasināt uzmanību un negulēt uz ozola vainagu lapām. Latviešu vēlētājs nav sevišķi disciplinēts un labprāt uzticas jauniem tautas draugiem, daudz vis nerespektējot pie urnām izdarītās iepriekšējās izvēles. Kaut to pašu ZZS uz zemēm Bondara, Pabrika un pārējie labi audzinātie kungi var pārsolīt, ja pašreizējai varas partijai tik vien būs, ko palepoties, kā PVN pazeminājums zaļajiem zirnīšiem un novecojoši pirmie numuri listēs. Turklāt balsis gribēs vākt arī Bordāna kungs ar Jauno konservatīvo partiju, kas laikam jau jūtas gana stipra startēt atsevišķi un cer, ka iedzīvotāji prēmēs un atalgos Bordāna komandu par uzcītību cīņā ar oligarhiskiem elementiem. Un varbūt visiem nemaz nevajag rauties vienkop. Nezin vai vēlētāju dvēseles stāvoklis tuvosies ekstāzei, ja Bondars & Co saslēgsies partnerattiecībās ar enerģētiski ļoti uzlādētajiem ultrām no “Kustības Par” – ticamāk, ka tas atbaidīs mēreni noskaņoto latviešu vēlētāju, kas ir vairākums balsstiesīgo vidū.

Lielā izvēle stāv priekšā “Vienotībai”. Vadoņiem ir dūša uzstādīt savu listi, un visādi jaukajam, gaišajam spēkam ir ne mazums piekritēju. Problēma ir, ka “Vienotība” cieš dzīvā spēka zaudējumus. Edvards Smiltēns frakcijas skapītī vairs neglabā savu zobu suku un citus higiēnas piederumus, Artis Pabriks nav vis nulle, bet tautā iecienīts politiķis, un ja partiju atstāj tāda izmēra ļaudis kā Straujuma, Matīss un aiziešana norisinās ar ātrumu viena figūra nedēļā, tad no kādiem māliem Ašeradens mīcīs sarakstus? Jauni līderi taču neaug kā sēnes pēc lietus, un partijas stratēģiem rūpīgi jāapsver pro un kontra, vai vienoties ar Pūci un pārējiem vai ne un tad pašiem mēģināt atgūt otro elpu.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Sū** reklāmraksts

 2. smieklīga kompānija

 3. Ja jau Krauklis,tad kur gan Muižniece?Tas tak savulaik bija ideāls demagogu tandēms!Viņi tak viens bez otra nav iedomājami!

 4. mūdzis regionālis Atbildēt

  Šādas jaunsavienības,aprakstītas prozā vai dzejā,nekļūst pievilcīgākas dēļ laba izskata,veiklas valodas vai staltas stājas.Galvenajam ir jābūt kopīgas bildes redzējumam valsts attīstības virzienā.Pietam dzird runājam,ka attīstības tempam jābūt vismaz rikšiem,ja ne aullēkšiem.Vai šie ir pierādījuši,ka to spēs?

  • Jāsecina,kq mūsu imeklētāji slikti strādā Visi ir ticami un labi pārbaudīti,tikai brīnums,kur no viņu vidus blēži rodas

  • Jāsecin,ka izmeklētāji slikti strādāVisi rūpīgi pārbaudīti un uzticami,tikai brīnums,kā noviņiem blēži rodas

 5. nakosie kampeji! Bondars,Zagars,Puce (par Kraukli ipasi jasmejas)par kartibu valsti?jasmejas!LA oligarha avizele,kura to visu atbalstis un mulkos cilvekus laukos.

 6. … Tamdel, es ari ieteicu garantu, patiesibas un rezultata drosibas pec, ar ES un ASV starpnieku klatbutni ta pasa visu laiku vecas nomenaklaturas atbalstito VK Prieksseza Cimdara vaditas velesanas, 2018.g. !!!

  … Tas ir steidzigi AM japacel ES un ASV augstako instancu ieveribai, pec pieprasijuma valdibai no katras latviskas partijas … nemot vera korumpatijas limeni valsti, kas sava dziluma, nekauniba un vispariba ir atklajies, un tiek atklats tik nesen …!!!

  … Un Skaidrai, ja Pabriks butu tiesam patriots, vins butu balsojis pret Abrenes + atdosanas metodi, legalas un pilnvarotas CCCP tiesibu parnemejas Krievijas Putinam … vai atteicies no amata! Vai ari vismaz sodien atklati nozelotu VVF pretvalstisko nostaju ar kuru ta pataisija Latvijas Satversmi par ‘parasto valsts dokumentu’, un kuru tad kopa ar 1922.g. Latvijas – CCCP Mierligumu, valdiba driksteja ignoret un izmainit pec vecas nomenaklaturas kazokmeteju un komunistu majoritates velmem, Saeima!

  • Ka tad !!! Piesauciet vel kadu !!! Latvija jau pati neko nevar!! Kadam no maklas janak dibens noslaucit. UN tad brinaties, ka esam apcakareti pa visiem jautajumiem!! Tur aiz robezas vieniga patiesiba…… Ticam ti viniem!

 7. … Tamdel, es ari ieteicu garantetu, patiesibas un rezultata drosibas pec, ES un ASV starpnieku klatbutni Cimdara vaditas velesanas, 2018.g. !!!

  … Tas japieprasa valdibai no katras latviskas partijas … nemot vera korumpatijas limeni valsti, kas atklajies tik nesen …!!!

 8. BALSU ZVEJOTĀJI! SPORTISKĀ FORMĀ KRAUKLIS NEKAD NAV BIJIS! TUR VAJAG LAIKU, IEKAMS SKRAIDĪT PAKAĻ ĪSAJEM BRUNCĪŠIEM UN PAMEST SAVU ĢIMENI! KRAUKLIS IR GALĪGI GARĀM, JO NETIEK SKAIDRĪBĀ AR VALKAS MĒRA AMATU UN DAUDZ BLEFO! JA NU BONDARS ATKAL AIZBĒG KĀ NO LRA????? PŪCE, JA NEMALDOS, IR ”LATVIJAS ATTĪSTĪBAS” CILVĒKS, KUR JAUTĀJUMI LIEKI!? VIENĪGI ARTIS PABRIKS IR TICAMS CILVĒKS,SPORTISKS, VIŅŠ NERUNĀ PA GAISU UN NEGRĀBSTĀS MĀKOŅOS. NU KO TAD DOMĀT PAR ŠIEM KUNGIEM KOPUMĀ? JA VISU ŠO KOPU VADĪTU ARTIS PABRIKS, TAD JĀ, BET ŠAUBOS, JO KRAUKLIS PARASTI CENŠAS IZLEKT AR RUNĀŠANAS GŪZMU UN SEVIS ATTAISNOŠANU, NOKĻŪSTOT VADĪBĀ! VIENA LIETA IR LABI SPĒLĒT KLARNETI, BET PAVISAM CITA – BŪT VADĪTĀJAM UN STRATĒĢIM!

  • Politiskie vaislas tekuļi ?

  • Pabrika labākā īpašība ir skaista frizūra, kas savulaik turēja saulītē Gorbunovu. Diemžēl ar vērtīgām idejām viņš šajā gadsimtā nav spīdējis. Pēdējā laikā, sēžot Briselē drošā attālumā no iespējamā kaujas lauka, aicinājis iet karagājienā pret Krieviju.

 9. … Skatoties un meginot saparast so Bezabrenes attistoso politisko situaciju, un ANALIZEJOT TO NO ARIENES UN NEINTRALAVIEDOKLA, nepamanu pat vienu vardu par isteni latviskas un patriotiskas NA pieaugosa elektorata ceribam sastadit nakoso valdibu … KAMDEL?!

  … Vai ta nav krasa masu mediju komentetaju un to kontroletaju nelegala vai nepienemama diskriminacija pret to … pat ta varetu but pretvalstiska un pretlatviska sazverestiba, kas tiek vel un bus vel joprojam organizeta no vecas nomenaklaturas bijusiem un to nakosas paaudzes ielikteniem, kamer tie dzivos un tiks uzpirkti, vai finanseti no arienes … ?

  … Bordans, starp citu, aizgaja redzedams NA nesalauzamo nacionalo nostaju, tamdel radas JKP, un kas vairs pat neliekas esot nacionalas valsts un latvisko interesu orienteta partija; Vienotiba, kas stavejusi globalistu puse, negribigi pienemdama koalicija NA, diendiena sadrup nespeka apturet pret to versto, ieksejo un arejo nostaju, un kas turpinati parstav elites dalas jau novecojusa liberalisma un vecas nomenaklaturas politisko korupciju valsti; ZZS, ir nakosa sadruposa partija, kur krasi pretejas intereses, un vecas nomenaklaturas korupcijas sagandetas intereses sacensas ar nacionalam un latviskam interesem … viss tas neatstaj veseligu iespaidu uz parasto pilsoni par valsti attistoso politiku valsti !

  … Vai katram autohtonam latvietim un lojalam valsts pilsonim sai bridi neatliek logiski secinat, ka palicis viens nenoliedzams fakts: ka soreiz, pec atklato ‘ Ridzenes sarunu ‘ , pastiprinatas Kremla propogandas, graujosas EU liberalistu un citu interesu del, un saprotot to visu viltiba atlauto PARASTO STARP PARTIJU STAIGASANU, UN JAUNU PARTIJU RASANU AR VECIEM BARVEZIEM, UN, TADEJADO LATVIESU ELEKTORATA LIDZSINEJO PIEMULKOSANU AR SIM SHEMAM, vairs NEPASTAV cita izvele ka atbalstit NA. !!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Elektorāts ir nomināls lielums.
   Toni noteiks cimdari.
   Pat, ja kaut vienā iecirknī būs nobalsojuši kaut divi vēlētāji,
   tas būs pietiekami kādam X saulvedim parādīties kā
   spokam rudenīgā kapsētā…

  • Elektorāts ir nomināls lielums.
   Toni noteiks cimdari.
   Pat, ja kaut vienā iecirknī būs nobalsojuši kaut divi vēlētāji,
   tas būs pietiekami kādam X saulvedim parādīties kā
   spokam rudenīgā kapsētā….

  • Diemžēl NA balstās uz mūžīgajiem speciālistiem visās jomās- Zīli, Rasnaču, Bērziņu Gaidi un Gerhardu. Nejūtu šo dinozauru pienesumu ne valstij, ne kustībai pēdējos 20 gadus. Tāpēc vairs par viņiem nebalsošu.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Un tagad mani 100 grēki Latvijai.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai, arvien vairāk dažādu ļaužu, organizāciju velta kādu savu darbu, pasākumu vai lietu valsts simtgadei. Aglonā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības ar dažādiem pasākumiem, šodien notiek svētku galvenā mise.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+