×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Pārbaudīts gadījums, kad tēvs draudēja nošaut ierēdņus meitai atteiktās palīdzības dēļ (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Pēc plašsaziņas līdzekļos izskanējušās informācijas par pacientei atteikto palīdzību ārstniecības iestādēs, par ko pacientes tēvs izteica draudus ar nošaušanu, atbilstoši kompetencei uzsāka ekspertīzes procesu. Pārbaudē netika konstatēts, ka kādā no ārstniecības iestādēm pacientei, atbilstoši viņas tā brīža veselības stāvoklim, būtu atteikta medicīniskā palīdzība, informēja Veselības inspekcija (VI).

Kā norāda VI, ekspertīzes laikā izvērtēta pacientes medicīniskā dokumentācija un iegūti veselības aprūpes epizodēs iesaistīto ārstniecības personu viedokļi, kā arī veikta darba organizācijas izvērtēšana ārstniecības iestāžu uzņemšanas nodaļās.

Apkopojot un analizējot iepriekš minēto informāciju, pārbaudē netika konstatēts, ka kādā no ārstniecības iestādēm pacientei, atbilstoši viņas tā brīža veselības stāvoklim, būtu atteikta medicīniskā palīdzība.

“Pacientei diagnosticētās veselības problēmas ir hroniskas un to diagnostika, kā arī ārstēšana, varēja notikt ambulatori vai dienas stacionārā ārstniecības iestādē, “ skaidro VI.

Konkrētā gadījumā vērtējama dažādu situāciju sakritība, kas apgrūtināja pacientei saņemt ilgstošāku un vispusīgāku izmeklēšanu dienas stacionārā vai stacionārā ārstniecības iestādē – komunikācijas problēmas starp pacienti un ārstniecības personu, piemēram, pacientei pametot ārstniecības iestādes uzņemšanas nodaļu, nepabeidzot izmeklēšanu un nesaņemot ārstu galīgo lēmumu.

VI uzskata, ka pacientes uzturēšanos ārstniecības iestādēs apgrūtināja arī viņas sadzīves apstākļi – ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, kuri prasa nepārtrauktu uzraudzību un aprūpi.

Jau vēstīts, ka šā gada 22. februārī, 1970. gadā dzimis vīrietis zvanījis Veselības ministrijai, draudot nošaut tās darbiniekus. Vēlāk vīrietis skaidroja, ka uz ministriju zvanījis izmisuma dēļ, jo viņa meitai vairākās ārstniecības iestādēs atteikta palīdzība.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nekādu citu slēdzienu jau ari sagaidit nevarēja.Pie mums jau nekad ārsti nav vainigi.Lai parasto mirstigo cilvēciņu izmeklētu kā nākas,ir jāskrien ar aploksnīti pa priekšu,i tad vel īsto diagnozi nenoteiks.

  2. Sociālais taisnīgums Atbildēt

    Nevajadzēja draudēt ar nošaušanu! Pietika ja pasolītu pa muguru ar sūdainu koku, ko Beļevičs arī būtu pelnījis.

  3. Ko nu ?? Bet tauta mūsu- ļoti pacietīga………………………………………………………………………………

Draugiem Facebook Twitter Google+