×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Kā pārbaudīt, vai uztura bagātinātājs reģistrēts Latvijā

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Vai firmas “Direct Marketing” izplatītās zāles un uztura bagātinātāji, piemēram, zeltsaknes (Rosea root) preparāts, ir pārbaudīts un droši lietojams? 
AIJA P. SMILTENĒ

Kā pastāstīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Novērtēšanas un reģistrācijas departamenta Pārtikas produktu reģistrācijas daļas vadītāja Diāna Birkenfelde, uztura bagātinātājs Rosea root+ (ražotājs – Zviedrijas kompānija “TopFormula Health­care AB”, izplatītājs – Igaunijas firma ”DirectMarketing OÜ”) ir iekļauts PVD uztura bagātinātāju reģistrā, un to atļauts izplatīt Latvijā. Iestādes inspektori pēdējās pārbaudes laikā pārliecinājušies, ka tas atbilst pārtiku reglamentējošo normatīvo aktu nosacījumiem.

Ministru kabineta 2005. gada 20. septembra noteikumos Nr. 725 ir noteiktas obligātās nekaitīguma un marķējuma prasības uztura bagātinātājiem un uztura bagātinātāju reģistrācijas kārtība. Atbilstīgi šim dokumentam PVD veic dokumentu ekspertīzi, izvērtējot tajos norādīto informāciju par produkta sastāvu, īpašībām, lietošanu, kā arī marķējumu. Dažkārt paraugus nosūta laboratoriskai pārbaudei. Atsevišķos gadījumos tiek lūgts Zāļu valsts aģentūras atzinums par produkta atbilstību zālēm. Beidzot izvērtēšanu, PVD nolemj, vai to reģistrēt un atļaut izplatīt Latvijā.

Uztura bagātinātāju reģistrs ir pieejams dienesta mājaslapā www.pvd.gov.lv sadaļā Reģistri. Uzklikšķinot uz Meklēt, atveras visu patlaban reģistrēto uztura bagātinātāju saraksts. Ja kādam reģistrācija uz laiku apturēta, tajā izdara attiecīgu atzīmi. Reģistrā ir iekļauta informācija par katra produkta sastāvu, un tos iespējams sameklēt pēc interesējošām sastāvdaļām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+