×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Pārbaudot nervozu vadītāju, atrod 2399 blokus kontrabandas cigarešu

LETA - fotoLETA - foto

Ilustratīvs foto

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki uz ceļa Gulbene-Rēzekne apturējuši kādu “VW Caravelle” markas automašīnu, kurā pārbaudes laikā atrasti kastēs un maisos paslēpti kopumā 2399 bloki jeb 479 960 dažādu marku cigarešu ar Krievijas akcīzes nodokļa markām, aģentūra LETA uzzināja VID Sabiedrisko attiecību daļā.

22.februārī, veicot patrulēšanu uz autoceļa Gulbene-Rēzekne, 67.kilometrā tika apturēts vieglais pasažieru mikroautobuss, kuru vadīja kāds 26 gadus vecs Latvijas iedzīvotājs. Ņemot vērā personas nervozo uzvedību un izvairīgās atbildes uz VID muitas amatpersonu jautājumiem, viņam palūgts atvērt bagāžas nodalījumu. Bagāžas nodalījumā VID darbinieki atraduši 35 kartona kastes un 10 dažāda izmēra melnus polietilēna maisus, kuros bijušas dažādu marku cigaretes.

Mikroautobuss nogādāts Rīgas brīvostas muitas kontroles punktā, kur tam tika veikta padziļināta muitas kontrole un tās laikā atrastas 479 960 “Prima”, “More” un “Fest” marku cigaretes ar Krievijas akcīzes nodokļa markām.

Valsts robežsardze VID neapstiprināja, ka automašīna būtu šķērsojusi Latvijas robežu.

Par konstatēto pārkāpumu VID Muitas kriminālpārvaldē sākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3.panta, kas par preču, kas apliekamas ar akcīzes nodokli, iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas noteikumu pārkāpšanu, fiziskajām personām paredz piemērot naudas sodu no 50 latiem līdz 500 latiem, bet juridiskajām personām – no 50 latiem līdz 5000 latiem, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Atrastās cigaretes un transportlīdzekli VID grasās nodot Nodrošinājuma valsts aģentūrai līdz turpmākā lēmuma pieņemšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+