×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

Pārdala gandrīz 200 000 Daugavas stadiona rekonstrukcijai

Foto: LETAFoto: LETA

Lai savlaicīgi nodrošinātu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sagatavošanu un veiksmīgu norisi, svētkiem sagatavojot atbilstošu stadionu, valdība šodien piekrita no diviem Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta resoriem pārdalīt 199 850 eiro Daugavas stadiona rekonstrukcijai.

Lai pagūtu darbus veikt laikus, nepieciešams steidzami uzsākt programmas īstenošanu. Jau veikta iepirkumu procedūra un noslēgts līgums par Daugavas stadiona tribīņu pārbūves būvprojekta minimālā sastāvā izstrādi. Ar steigu jāsāk veikt teritorijas topogrāfiskā plāna izstrādi, teritorijas ģeoloģisko izpēti, izstrādāt tribīņu un inženierkomunikāciju pārbūves tehniskā projektu, veikt būvdarbu iepirkumu, izveidot programmas vadības biroju, kā arī sagatavot un iesniegt projekta pieteikumu Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma saņemšanai.

Minēto darbu apmaksai nepieciešams finansējums 199 850 eiro apmērā.

Izvērtējot līdzekļu apguves prognozi IZM budžeta apakšprogrammā “Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki” un apakšprogrammā “Finansējums asistenta pakalpojuma nodrošināšanai personai ar invaliditāti pārvietošanas atbalstam un pašaprūpes veikšana”, konstatēts līdzekļu ietaupījums, no kura 199 850 eiro būtu iespējams novirzīt Daugavas stadiona sakārtošanai.

Apakšprogrammā “Finansējums asistenta pakalpojuma nodrošināšanai personai ar invaliditāti pārvietošanas atbalstam un pašaprūpes veikšanai” ietaupījums pamatojams ar faktu, ka ir izlietots mazāks finansējums asistenta pakalpojuma nodrošināšanai personai ar invaliditāti pārvietošanas atbalstam un pašaprūpes veikšanai salīdzinājumā ar plānoto. Savukārt apakšprogrammā “Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki” ietaupījums pamatojams ar faktu, ka finansējums XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem valsts budžetā tika plānots divus gadus pirms svētku norises, kā rezultātā, veicot publiskā iepirkuma procedūras, kā arī, piesaistot atbalstītājus, faktiskais valsts budžeta dotācijas izlietojums ir mazāks salīdzinājumā ar plānoto.

neskatoties uz līdzekļu pārdali, IZM uzdevums ir nodrošināt budžeta apakšprogrammās “Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki” un “Finansējums asistenta pakalpojuma nodrošināšanai personai ar invaliditāti pārvietošanas atbalstam un pašaprūpes veikšanai” plānoto pamatfunkciju īstenošanu valsts budžeta līdzekļu ietvaros, neveidojot maksājumu parādus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+