Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
12. augusts, 2014
Drukāt

Pārdala Murjāņu Sporta ģimnāzijai piešķirtos 4,45 miljonus eiro; manēžu Valmierā nebūvēs (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība šodien apstiprināja Murjāņu Sporta ģimnāzijai 2014.gadā piešķirto 4 449 169 eiro pārdali vairākiem citiem pasākumiem, atsakoties no sākotnējā plāna piešķirt līdzekļus vieglatlētikas manēžas būvniecībai Jāņa Daliņa stadionā Valmierā.

Valdība nolēma, ka 671 350 eiro pārdalīs Daugavas stadiona sagatavošanai XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises nodrošināšanai.

Vēl 678 580 eiro piešķirs bobsleja un kamaniņu trases “Sigulda” sagatavošanai 2015.gada pasaules čempionāta kamaniņu sportā norises nodrošināšanai, tostarp galvenā informācijas tablo iegādei, trases apskaņošanas sistēmas iegādei un uzstādīšanai, starta un finiša zonu izveidei atbilstoši starptautisko sporta federāciju prasībām, kā arī infrastruktūras renovācijai un labiekārtošanai.

Tāpat nauda tiks novirzīta arī sporta centra “Mežaparks” rekonstrukcijai, primāri veicot Latvijas Olimpiskās vienības darbības nodrošināšanai nepieciešamā Sporta medicīnas centra rekonstrukciju un aprīkošanu, kā arī sporta centra jumta remontu. Šim mērķim pārdalīti 577 820 eiro.

Līdzekļus, kas sākotnēji plānoti pārdalīšanai vieglatlētikas manēžas būvniecībai Jāņa Daliņa stadionā Valmierā, novirzīs Latvijas Olimpiskās komitejas 2015.gadā plānoto valsts galvoto aizdevumu atmaksai, kas saistīti ar olimpisko centru būvniecību Latvijas pašvaldībās, nodrošinot saistību daļēju izpildi 2014.gadā. Šim mērķim piešķirs 2 521 419 eiro.

Lai gan iepriekš valdība plānoja noteikt piešķirto līdzekļu apgūšanu līdz šī gada beigām visiem objektiem, aktuālais rīkojums nosaka, ka līdz 31.decembrim finansējums jāapgūst Daugavas stadionam, bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”, kā arī sporta centram “Mežaparks”, savukārt valsts galvoto aizdevumu atmaksa jāveic līdz 31.oktobrim.

Jau ziņots, ka, šauboties par lietderību, valdība lēmusi apstādināt ģimnāzijas rekonstrukcijas projektus un pārdalīt tai piešķirtos līdzekļus Daugavas stadiona remontdarbiem, to sagatavojot XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises nodrošināšanai.

Nozares kuluāros tika spriests, vai ir lietderīgi attīstīt Murjāņu Sporta ģimnāziju, kurā mācās arvien mazāk audzēkņu, tomēr sporta jomas pārstāvji apgalvoja, ka skolas likvidēšana nozīmēšot arī atsevišķu sporta veidu “nāvi” Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ak, šī slimā valsts!!! ..un nevajag jau mums neko… ne savu cukuru, ne cūkas… un sportistus arī meklēsim Āfrika… iespējams, ka tā ir lētāk….

    Valsts mirst… 🙁

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+