×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Pārdalīs 1,2 miljonus eiro pedagogu piemaksām par papildu darbu (4)

LETALETA

Valdība šodien atbalstīja līdzekļu pārdali starp budžeta programmām, lai nodrošinātu piemaksas pedagogu atalgojumam.

Lai nodrošinātu pedagogu darba samaksu un piemaksas par kvalitātes pakāpi 2014.gadā, valdība atbalstīja finansējuma pārdali no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apakšprogrammā “Dotācija privātajām mācību iestādēm” piešķirtajiem līdzekļiem valsts atbalsta izmaksai bērniem no pusotra gada vecuma līdz obligātās pirmsskolas izglītības programmas apguves uzsākšanai, ja pašvaldība bērnu nevar nodrošināt ar vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V) skaidroja, ka šajā programmā bija radies pārpalikums.

Paredzēts, ka IZM būs paredzēti līdz 1,2 miljoni eiro šajā gadā, lai nodrošinātu finansējumu izglītojamo skaita pieaugumam privātajās izglītības iestādēs, kā arī lai nodrošinātu pilnu finansējuma apmēru mērķdotācijām pašvaldībām 2014.gada septembrim līdz decembrim. Šāda summa nepieciešama, lai nodrošinātu finansējumu par pedagogu papildu pienākumu (klases audzināšana, stundu (nodarbību) gatavošana, skolēnu darbu labošana) un atbalsta pasākumu (konsultācijas, pagarinātās dienas grupas) veikšanu 40% apmērā no mācību stundu plāna īstenošanai aprēķinātās mērķdotācijas.

IZM, Kultūras ministrijai, Tieslietu ministrijai un Labklājības ministrijai pārdalīs līdz vienam miljonam eiro šajā gadā, lai nodrošinātu pedagogiem, kuri kvalitātes pakāpes ieguvuši pēc Eiropas Sociālā fonda projekta noslēgšanās piemaksas par kvalitātes pakāpi, sākot no šā gada 1.septembra.

Paredzēts, ka pedagogi, kas ieguvuši 3., 4. un 5. pakāpi, saņems fiksētas piemaksas attiecīgi 31,87 eiro, 79,68 eiro un 99,60 eiro. Šo piemaksu pedagogs saņem proporcionāli tarificētajai slodzei, reizinot ar iegūtās pakāpes fiksēto summu, piemēram: ja pedagogs, kuram piešķirta 3.pakāpe strādā 1,3 likmes, tad šim pedagogam piemaksa pie darba algas būs 41,43 eiro. Projektā nav paredzēts piemaksas pieaugums, palielinoties samaksai par mēneša darba algas likmi, jo tādā gadījumā būtu nepieciešams papildu finansējums, norāda IZM.

Valdība arī uzdeva Kultūras ministrijai, Tieslietu ministrijai un Labklājības ministrijai līdz 6.jūnijam IZM iesniegt aprēķinu par papildus nepieciešamā finansējuma apmēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Es 3.kvalitātes pakāpi ieguvu 2013./14.m.g.-bet man saka,ka man nepienākas piemaksa, jo maksājot tikai tiem,kas Eiropas struktūrfondu ietvaros rakstīja portfolio. Kā tad tā?

 2. Manā skatījumā tā ir cilvēku nerrošana. Izrādās, ka pagājušajā gadā nemaz nevarēja pieteikties , lai pretendētu uz trešo pakāpi, ja esi bijis iesaistīts Eiropas projektā. Nu mape izstrādāta, izvērtēta, bet paziņo, ka tas ir par velti – pakāpe netiks apstiprināta. Jāpiesakās no 2014 gada 1. septembra. Cik ilgi tas tā turpināsies?

 3. Rakstiet gan, pedagogi, pašam Pēterim! Tā vien liekas, ka šo pedagogu musināšana tiek apzināti
  organizēta. Ko jūs te skaldāt matus un uzskaitat visus “papildu” darbus pa minūtēm, kas jādara skolotājam! Vaina ir citur, šo pedagogu galvās, jo liela daļa šo pedagogu nāk vēl no padomju sistēmas. Un tāpēc tiek meklēti visādi iemesli, lai rīkotu nekārtības un nemācītu, kā pienākas skolēnus, bet diskreditētu valsti. Izglītības sistēmā vispirms ir jānomaina vecie kadri, tad arī pazūdīs prasības pēc šiem mistiskajiem “papildus darbiem”.

 4. Nu kādas vēl PIEMKSAS????

  Kāpēc tiek maldināta Latvijas sabiedrība.
  Skolotāji nesaņem par savu padarīto darbu, kas ietilpst amata pienākumos – VALSTS MAKSĀ tikai par kontaktstundām un apmaksā 6 minūtes vienas kontaktstundas sagatavošanai (izdales materiālus, prezentācijas, vielas apkopojumus, ieskaišu darbus, jaunāko informāciju nevar sagatavot un izveidot 6 minūtēs!) un apmaksā 8 minūtes vienas kontaktstundas mājas darbu un kontroldarbu labošanai (kāds var pastāstīt, kā 20 skolēnu klasei var latviešu valodā izlabot mājas darbus un kontroldarbus 8 minūtēs????)

  Valsts PAVERDZINA skolotājus un nemaksā viņiem algu par darbu!
  Patiesībā te ir jāiesaista TIESĪBSARGs!
  Un jāraksta par cilvēktiesību pārkāpumiem uz Eiropu!

Draugiem Facebook Twitter Google+