×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. novembris, 2012
Drukāt

Pārdalīt finansējumu augstskolām plānots jau nākamajā mācību gadā

Foto - LETAFoto - LETA

Pārdalīt valsts finansējumu par labu kvalitatīvām studiju programmām valsts augstskolās varētu jau nākamajā mācību gadā – no 2013.gada septembra, žurnālistiem trešdien pavēstīja nozares ministrs Roberts Ķīlis.

Ar finansējuma pārdales piedāvājumu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) klajā varētu nākt tuvāko nedēļu laikā. Augstskolu sašutumu par reformu ministrs uztver kā emocionālu reakciju. Ķīlis aicināja augstskolas stingri ievērot arī pašu iepriekš apliecināto, ka kvalitāte ir galvenais nosacījums augstākajā izglītībā.

Trešdien īpaši sasauktajā preses konferencē ministrs sacīja, ka sarunas par valsts finansējuma pārdali starp studiju programmām, naudu novirzot labākajām, notiks ar visām iesaistītajām pusēm – augstskolu pārstāvjiem, darba devējiem.

Ķīlis aicinās domāt par līdzekļu pārdali arī citu ministriju pārraudzībā esošajās augstskolās, jo tādas ir arī Kultūras ministrijai, Zemkopības ministrijai, Veselības ministrijai un vēl citām.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā gan IZM veikto vērtējumu, gan arī iepriekš Augstākās izglītības padomes veikto studiju programmu izvērtējumu, ministrija atzinusi, ka no valsts budžeta nebūtu finansējamas 162 studiju programmas. Savukārt par 93 studiju programmu finansēšanu būs jāveic papildu analīze. Par kvalitatīvām IZM atzina 389 studiju programmas.

Ķīlis uzsvēra, ka izvērtējums uzrāda, ka Latvijā ir gandrīz 400 konkurētspējīgu studiju programmu, un tās ir pelnījušas lielāku budžeta finansējumu. Savukārt nekvalitatīvajām studiju programmām turpmāk nav jāsaņem valsts budžeta līdzekļi.

Augstskolas ir kritizējušas ministrijas veikto izvērtējumu.

Mākslas augstskolu Senāts atklātā ārkārtas sēdē trešdien pat lems par neuzticības izteikšanu ministram.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+