Ekonomika
Īpašums

Pārdaugavā blakus “Swedbank” būs jauns “debesskrāpis”1

Vizualizācija

Nekustamo īpašumu attīstītājs “Direct Invest Group” uzsācis Rīgā mūsdienīgākā A klases biroju centra attīstīšanu Balasta dambī, kas atradīsies Daugavas kreisajā krastā.

Kopējās investīcijas 30 miljoni eiro

Ēkai būs 23 stāvi ar kopējo platību 20 tūkstoši kvadrātmetru. Jaunās biroju ēkas priekšrocība būs tās atrašanās vieta – tuvu centram ar brīnišķīgu skatu uz Daugavu un Vecrīgu no ēkas 91 m augstuma.

Kopējās investīcijas jaunajā biroju centrā plānotas 30 miljonu eiro apmērā.

Šobrīd projekts ir saņēmis būvatļauju, bet celtniecības darbus plānots uzsākt 2020. gada otrajā pusē, kad spriedze būvniecības tirgū būs mazinājusies. Ēka tiks celta atbilstoši LEED sertifikāta prasībām, kas garantē tās atbilstību visstingrākajām vides normām, kas ir kļuvušas par obligātu prasību vairumam starptautisko nomnieku un investoru.

Vizualizācija

“Pēdējos desmit gadus esam īstenojuši daudzus biroju ēku un tirdzniecības centru projektus Igaunijā. Šis būs pirmais mūsu īstenotais projekts Latvijā, un uzskatām, ka Rīgai ir vēl augsts neapgūts potenciāls biroju ēku attīstīšanā. Mūsuprāt, neskatoties uz nesen pabeigtajiem jaunajiem birojiem, Rīgas tirgū vēl ir kvalitatīvu biroju telpu trūkums. Daudzi uzņēmumi joprojām atrodas zemas kvalitātes telpās, bet modernas biroja telpas skaistā vietā var būt papildu priekšrocība jaunu darbinieku piesaistē situācijā, kad uzņēmumi saskaras ar darbasspēka trūkumu,” skaidro “Direct Invest Group” partneris Vitalijs Kelometss.

Biroju no 50 līdz 800 kvadrātmetriem

Attīstītājs norāda, ka nomniekiem parasti ir nepamatoti aizspriedumi par pārlieku lieliem izdevumiem, ko varētu radīt kvalitatīvu biroju noma. Patiesībā šī izmaksu starpība ir vien 2%-4% robežās no uzņēmuma algu fonda, pārceļoties no vecām telpām uz kvalitatīvu, jaunu biroju. Igaunijā un Lietuvā pieaug pieprasījums pēc mūsdienīgiem birojiem, jo darba devēji ir atzinuši, ka šādas investīcijas darbaspēkā ir nepieciešamas. Var prognozēt, ka drīzumā šai tendencei sekos arī Latvija.

Saistītie raksti

Jaunās biroja ēkas projekts atbilst jaunākajiem arhitektūras un inženiertehniskajiem risinājumiem. Projekta autors ir viens no pieredzējušākajiem arhitektu birojiem Latvijā SIA “Arhis” Projekta atslēgas vārds būs vieglums, kas panākts, sarežģīti izmantojot pīlārus un stiklu. Plānots, ka katra stāva maksimālā platība vienam birojam veidos 800 m2, savukārt mazākā biroja platība būs 50m2.

Uzziņa:

“Direct Invest Group” ir investīciju grupa, kas specializējusies komercīpašumu attīstīšanā Igaunijā. Pēdējo desmit gadu laikā tas īstenojis vairākus nozīmīgus biroju ēku un tirdzniecības centru projektus Tallinā, Tartū, Pērnavā un citviet Igaunijā. Patreiz grupas portfeļa vērtība tiek novērtēta ap 100 miljoniem eiro. Grupā strādā augsta līmeņa profesionāļi, kuru starptautiskā pieredze un zināšanas nekustamo īpašumu jomā ļauj īstenot augstākajām tirgus prasībām atbilstošus projektus.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
“airBaltic” demonstrē 21. “Airbus” ar jauno krāsojumu
14 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
No nākamā gada janvāra būtiski pieaugs reģionālo autobusu un vilcienu biļešu cenas 1
14 stundas
IB
Indulis Burka
Ekonomika
Vai iespējams ietaupīt, gudri izvēloties un lietojot elektroierīces?
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Rūjienā Pūci uz tikšanos par reformu sagaida ar lauksaimniecības tehnikas rindām
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Kariņš secinājis, ka pēdējā laika notikumi liek apšaubīt Rīgas domes rīcībspēju
7 stundas
MM
Mečislavs Maculēvičs
Ekonomika
Mečislavs Maculēvičs: Darba tirgus potenciāls – darbinieki 50+
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Šteinbors rāda meistarklasi “Arka” vārtos
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija nav līdz galam apstiprinājusi NATO aizsardzības plānus Baltijas valstīm un Polijai
6 stundas