×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Pārdod Latvijas islāma kultūras centra telpas (4)

Foto - ss.lvFoto - ss.lv

Pārdošanā par 120 000 eiro pieejamas Latvijas Islāma kultūras centra (LIKC) telpas Brīvības ielā 104, kurā ir arī neliela mošeja.

Faktu par to, ka LIKC telpas izliktas pārdošanā iespējams pārliecināties sludinājumu portālā ss.lv. Šo faktu “LA.lv” apstiprināja arī LIKC priekšsēdētājs Hamza Jānis Luciņš, kurš uzsvēra, ka telpas izliktas pārdošanā jau kādu laiku iepriekš un “neesot nekas jauns”.

Plānots, ka musulmaņi nākotnē pulcēšoties uz plašākām telpām baltā divstāvu namā Avotu ielā 19, jo esošajās telpās kļuvis par šauru. Piektdienās, kas islāmticīgajiem ir svētās dienas, uz pašreizējām telpām pulcējoties ap 200 cilvēku un tās esot pārpildītas. Lielākoties lūgšanas apmeklējot Latvijā dzīvojošie ārvalstu islāmticīgie studenti.

“Mošeju celt mēs neplānojam. Tāda nepieciešamība būtu, ja mums būtu jāsniedz rituāli vairākiem 1000 ticīgo. Ja Dievs dos, tad arī uzbūvēsim mošeju,” sacīja Hamza.

Viņš pieļauj, ka uz jaunajām telpām Avotu ielā, LIKC varētu pārvākties apmēram pēc gada, jo jaunajās telpās turpinoties remonts, tomēr telpās jau ir mēbeles un tās ir izklātas ar tradicionālajiem austrumu paklājiem. Šajā namā jau reģistrētas divas musulmaņu draudzes – “Halal” un “Makka”

Hamza atzina, ka nepieciešams nokārtot dažādas atļaujas būvuzraudzības iestādēs, un šis process “bremzējot” centra pārcelšanos, jo kā atzīst Hamza, pēc Zolitūdes traģēdijas dažādi būvniecības procesi tiek skatīti skrupolozāk.

Tikmēr būvuzraugiem ir cita versija par notiekošo ap LIKC jaunajām telpām. Kā pērn oktobrī portālam “kasjauns.lv” atzinis Rīgas domes būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs, Rīgas musulmaņi būvuzraugus cenšoties apvest ap stūri, lai namam nebūtu jāveic papildus būvekspertīzes.


Likums nosaka, ka ēkām, kurās vienlaicīgi var atrasties vismaz 100 cilvēku, jāveic īpašas ekspertīzes, bet galvaspilsētas musulmaņi, lai tās nebūtu jāveic, apgalvo, ka tur atradīsies ne vairāk kā 99 cilvēki. Būvvalde tam negrib ticēt un tāpēc pieprasa šīs ekspertīzes. Būvvaldes pārstāvji pat esot viesojušies Avotu ielā 19 un pārliecinājušies, ka telpās var atrasties vairāk cilvēku, un tā arī visdrīzāk būšot.

Hamza pieļāva, ka līdz ar bēgļu uzņemšanu Latvijā, varētu pieaugt LIKC mošejas apmeklētāju skaits. Tomēr viņš uzsvēra, ka LIKC īpaši sevi nereklamējot patvēruma meklētājiem, kuri ir islāmticīgi, jo musulmaņi zinot ikdienas rituālus un katrā jaunā pilsētā vienmēr uzzinot, kur ir mošeja. “Atbraukuši atnāks pie mums. Nevēlamies viņiem sarežģīt dzīvi, ņemot vērā Latvijā jutīgo attieksmi pret patvēruma meklētājiem,” piebilda Hamza.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kā no Lūciņa var iztaisīt Lauciņu?Vai Janka arī uzvārdu nomainījis?

  2. Visi Lauciņi ir vienlīdzīgi,bet islamticīgie Lauciņi ir vienlīdzīgāki.

  3. Hamids Bobs Klimpovičs Atbildēt

    Gan jau Sūda Arābija vai kādi citi islamonacisti nopirks.

  4. klu-u-u-u-sam, mierīgi …

Draugiem Facebook Twitter Google+