Mobilā versija
Brīdinājums +13.3°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Trešdiena, 18. oktobris, 2017
24. maijs, 2016
Drukāt

Pārdomas pirms ASV vēlēšanām (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Amerikas Savienotajās Valstīs ierados 50. gadu sākumā. Pēc ASV pavalstniecības iegūšanas esmu bijis gandrīz pārliecināts un uzticīgs savas izvēlētās partijas balsotājs visus šos gadus, atskaitot četrus, kad biju projām darbā ārpus šīs valsts robežām Dienvidāfrikā.

Un pat tad prāts un domas bija pie tā, kas notiek zemē, kuru jau tolaik saucu par mājām. Vienmēr esmu bijis pārliecināts, ka Amerikas Savienotajās Valstīs kaut kas ļoti slikts vai draudošs politiski nekur nevar notikt. Zinu un saprotu, ka abu lielo partiju rindās ir labi, pieņemami un zinoši politiķi.

Šogad, laikam ātri steidzoties, jau ir palikuši tikai pāris mēneši līdz partijas izvēlētā politiķa nominācijas brīdim. Ar lielu spēku, daiļskanīgu runu un necerēti labiem solījumiem priekšā izrāvies Ņujorkas lielummānijas pārņemtais nekustamo īpašumu magnāts Donalds Tramps. Viņš solījis tik daudz labumu – gan ar atjaunotu Savienoto Valstu drīzu diplomātisko, ekonomisko un militāro varenību, gan Meksikas mūra celšanu, gan ar vispārējo augšupeju visās nozarēs, ir sagrozījis galvu gandrīz visai tautai no viena krasta līdz otram vairumā štatos ne tikai savas partijas cilvēkiem, bet arī otrās partijas cilvēkiem.

Tas bīstamākais drauds, ar ko Tramps savu solījumu vidū svaidās, ir un pat varētu būt pa tiešo tēmēts drauds Baltijas valstīm un visai Austrumeiropai gadījumā, ja netiks izpildīts tas, ko viņam būs ienācis prātā prasīt. Tramps draud ar atbalsta samazināšanu vai pat pilnīgu ekonomiskās un militārās palīdzības pārtraukšanu; pats draudīgākais – izstāšanos no NATO. Protams, ja Tramps tiks ievēlēts un būs pie varas, viņš nebūs vienīgais, kas izšķirs un noteiks svarīgus valsts lēmumus un līgumus. Būs jārēķinās ar ASV Kongresu un citām lemjošām iestādēm līgumu pieņemšanā vai anulēšanā.

Man un daudziem citiem tagad ir jāatbild uz Jautājumu, cik esam droši, vēlot par pareizo kandidātu prezidenta vēlēšanās 8. novembrī. Vai šī izraudzītā kandidāta ievēlēšanas gadījumā viņa valdīšanas posms nenodarīs un nenesīs postu, nedrošību vai pat nelaimi Latvijai, Igaunijai un Lietuvai un citām tautām Austrumeiropā? Vai, drošs paliek drošs, sliktākajā gadījumā būs jāizšķiras vēlēšanu dienā balsot par otrās partijas izvēlēto kandidātu. Katram no mums būs izvēle to darīt.

 

Ilmārs Bergmanis, 
Čikāgas Latviešu organizāciju apvienības priekšsēdis emeritus

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Tā kā ASV pašreiz notiek abu partiju prezidenta kandidātu priekšvēlēšanas, tad ir vērst apskatīties uz vienu no galvenajām kandidātēm uz ASV prezidenta amatu – Hilariju Klintoni no Demokrātiskās partijas.

  Jau kādu laiku visai pasaulei ir labi redzams, ka ASV vārda burtiskā nozīmē ir sajukusi prātā. Tas, ka Hilarija Klintone ne tikai joprojām paliek prezidenta amata kandidāte, bet ir pat viena no vadošajām kandidātēm, kuru atbalsta gan amerikāņu lielkorporācijas, gan Demokrātiskās partijas funkcionāri, gan ASV elite kopumā, ir kārtējais amerikāņu ārprāta apliecinājums jeb tā ir viena no daudzajām ASV degradācijas pazīme.

  Runājot par Klintoni, neņemsim vērā Demokrātu partijas standarta programatoriskās nostādnes par visādu amorālību legalizāciju (kas ir cita ASV ārprāta un degradācijas pazīme), jo tā ir partija. Tāpat atstāsim bez ievērības e-pastu skandālu, kam ir plaša rezonanse ASV, jo jebkuram domājošam cilvēkam ir skaidrs, ka amerikāņiem pēc būtības ir uzspļaut likumam un, ja vien ir tāda iespēja, viņi tos nepildīs. Nu nav tur nekas īpašs un Klintone šai ziņā ne ar ko neatšķiras no citiem ASV (un ne tikai) politiķiem. Nesāksim moralizēt arī par to, ka Klintone, kā izrādās, sit savu vīru – bijušo ASV prezidentu Bilu Klintonu. Tā kā Demokrātu partijai ir pavisam izkropļota sapratne par ģimeni, tad tas nav tas trakākais, Klintone vismaz ir precējusies ar vīrieti. Visbeidzot atstāsim bez ievērības arī apstākli, ka Klintone ir lielkorporācijas Monsanto lobiste, kas ne tikai cenšas monopolizēt visu sēklu tirgu pasaulē un attiecīgi arī visu lauksaimniecības industriju, bet arī vārda burtiskā nozīmē indē cilvēkus ar Roundup un pret Roundup izturīgu ģenētiski modificētu organismu produkciju (galvenie cietēji no tā ir ASV iedzīvotāji, bet Monsanto savu nelietīgo darbību cenšas izplatīt pa visu pasauli, tam izmantojot ASV valsts struktūras).

  Ja ASV būtu kaut cik normāla valsts, tad Hilarijai Klintonei vajadzēja pazust no ASV politiskās skatuves drīz pēc tam, kad tika publiskots video, kurā viņa par Muamāra Kadafi nogalināšanu izsakās sekojoši: “Mēs atnācām, mēs ieraudzījām, viņš nomira”, pēc tam sākot nievājoši smieties.

  • Jāatgādina, ka pēc ASV, Francijas, Lielbritānijas un virknes arābu monarhiju specoperācijas, ko vadīja personiski Hilarija Klintone, ilggadīgais Lībijas vadītājs Muamārs Kadafi, kura laikā Lībija piedzīvoja nepieredzētu uzplaukumu, tika sagūstīts, spīdzināts un necilvēcīgi nogalināts bez maz vai tiešā ēterā, pēc kā notika publiska izņirgāšanās TV kameru priekšā par Kadafi mirstīgajām atliekām.

   Par ko liecina attiecīgais video? Pirmkārt par to, ka Hilarija Klintone ir atsaldēta maita un morāla krople, kurai ir svešas pat viselementārākās ētikas un cilvēcības normas. Jau tas vien, ka specoperāciju, kuru vadīja Klintone, beidzās ar tik necilvēcīgu Kadafi nogalināšanu, jau daudz ko liecina, bet publiskotais video pilnībā likvidē jebkuras šaubas par Klintones necilvēcīgo (ja gribat – dēmonisko) dabu.

   Bet arī tas vēl nav viss. Anglosakši savā būtībā ir ļoti auksti racionāli cilvēki, kuriem morāle, sirdsapaziņa, iejūtība un tamlīdzīgas cilvēcības izpausmes šķiet tādi lieki un bieži vien traucējoši sentimenti. Auksts racio pāri visam, tāds ir anglosakšu politiskais kredo. Tāpēc viena no cienītākajām anglosakšu īpašībām ir savaldība un gribasspēks. Ar auksto racionālo prātu paceļamies virs subjektīvā, saprotam, kas patiešām ir pareizi, tad ar gribasspēku savaldām sevi tā realizācijai un pēc tam ar dzelžainu gribu piespiežam to izpildīt citus, lūk, anglosakšu impēriju veiksmes formula.

   No video ir redzams, ka Hilarija Klintone ir ne tikai .., ar ko anglosakšu elitei nekad nav bijis problēmu, bet viņa ir nesavaldīga .., kura nevalda pār sevi un “nerubij fišku”, kā viņas līmeņa cilvēks drīkst uzvesties un kā (tikai no racionālā viedokļa) kategoriski uzvesties nedrīkst. Klintone racionāli – lietišķi nepasaka standarta frāzes par “demokrātijas” aizsardzību, cīņu pret “terorismu” vai, ja gribas būt atklātākai, par ASV interešu aizsardzību. Tā vietā Klintone kā maza meitene hihina par cilvēka nogalināšanu demonstrējot savu nesavaldību un infantilismu, kas ņemot vērā tās morālo stāju un vecumu, izskatās vairāk kā pretīgi (un tas, ka tik daudzi ierindas amerikāņi atbalsta tādu pretekli kā Klintone, ir vēl cita ASV degradācijas pazīme).

   Visbeidzot katrs pats var padomāt, ar ko pasaulei draud apstāklis, ka varenākās (vai otras varenākās) valsts vadītājs, kā rīcībā ir masu iznīcināšanas ieroči, tai skaitā kodolieroči, ir infantils un nesavaldīgs ..?! Un latviešvalodīgie .. vēl histēriski kliedz par Krievijas draudiem!

   Informācijas aģentūra
   /07.03.2016/

 2. Daudzu Eiropas valstu, tsk Latvijas, militārais budžets ir nevis vienkārši zems, bet noziedzīgi zems! Ja Trampam, piedraudot proporcionāli samazināt ASV militāros izdevumus, izdotos panākt, ka arī Eiropa pati vairāk rūpējas par savu aizsardzību, tas Baltijas valstu drošībai nāktu tikai par labu!

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (17)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (17)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+