×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Pārdomas pirms vēlēšanām (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Vēlēšanās vēlētājiem ir jāpiedalās. Neskaidrs ir – par ko balsot, jo līdzšinējo koalīcijas un opozīcijas partiju darbība neapmierina.  Šajā sakarībā rodas  virkne  jautājumu.  Attieksme pret tiem, skaidra, pārliecinoša  atbilde un esošā stāvokļa  novērtējums, manuprāt, būs galvenais, kas noteiks rudenī gaidāmo vēlēšanu rezultātus. Vēlētāji ir kļuvuši, maigi izsakoties,  apātiski, nelasa partiju programmas. Arī priekšvēlēšanu reklāma un  KNAB  kontrole pār to daudziem liekas neauglīga līdzekļu izšķērdēšana.

Stāvoklis ir jālabo. Kā to izdarīt? Ir daudzi paņēmieni, tomēr pareizākais būs viens. Ja ko skaidrojat, tad tā, lai nevajadzētu lietot vispārīgas frāzes, kas labi izklausās, bet kurām nevar ticēt. Rakstiet tā, lai akcentētu svarīgāko, bez kā nenotiek attīstība. Piemēram, radīt daudz jaunu darba vietu. Saprotamāka būtu cēloņu atsegšana, kādēļ valda bezdarbs un kā to samazināt. Valsts jānodrošina pēc iespējas vairāk ar saviem lētākiem energoresursiem, kā samazinās valsts parādu un palielinās valsts ieņēmumus.

Par kādu attīstītu sabiedrības veidošanu domā, ja skolās samazina dabaszinātņu un matemātikas nozīmīgumu? Vēl trakāk – jaunie cilvēki aizbrauc. Demogrāfiskais stāvoklis valstī ir ļoti slikts. Medicīna pārtop par maksas medicīnu. Tajā pašā laikā tautā pazīstami varasvīri debatē par viendzimuma laulību atzīšanu valstī, smēķu pārdošanas aizliegumu jauniešiem līdz 21 gada vecumam, žāvētas gaļas ražošanas pēc senču metodēm ierobežošanu. Izvirza un ieceļ tieslietu ministri, kuru nedrīkst pielaist valsts noslēpumiem. Kā šādas un līdzīgas darbības jāsaprot?

Vai mūsu visām partijām ir arī kāda kopēja reāla prioritāte, piemēram, kā Holandē enerģētikas jautājumu risināšana? Dažreiz man par augstā līmenī debatētiem jautājumiem ir pat neizpratne un 
kauns. Tādēļ saprotu tos vēlētājus, kuri Eiropas Parlamenta vēlēšanās nepiedalījās. Tomēr visas problēmas mūsu valstī agri vai vēlu būs pašiem vien jāatrisina. Dažādu partiju deputātiem ir jāvienojas strādāt Latvijas labā, nevis pāris mēnešus pirms vēlēšanām jāvelk sarkanās līnijas, kurš ar kuru nesadarbosies. Kā vadībā to darīs – lūk, galvenais jautājums. To noteiks vēlētājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. PALDIES VISIEM KOMENTĒTĀJIEM!!! JĀŅONKULI, nav tik traki ar NA!!! Tai VIENKĀRŠI ir ĻOTI MAZ deputātu šajā SAEIMĀ!? VĒLĒŠANU SISTĒMA GAN JĀMAINA AR SKUBU!!! BET NEKAS JAUNS NAV DZIRDAMS, JO VECIE BUKI UN BUCENES LAUŽAS PIE VARAS, BĪDOT PA PRIEKŠU SAVAS KANDIDĀTU LISTES: GAN JAU DUMIĶI NOTICĒS MŪSU MĒLĪTĒM UN IEVĒLĒS ATKAL!? TAD TURPINĀSIM STIEPT GUMIJU, MĀNĪT VĒL 4 GADUS, LĪDZ BŪSIM PILNĪBĀ REALIZĒJUŠI SAVUS SLEPENOS PLĀNUS…!?? VARA TIK BEZZOBAINA BEZ IEMESLA NAV!!!!!!!??????????? KĀPĒC PILNĪGI CITA AINA IR LIETUVĀ UN IGAUNIJĀ, bet MĒS KĀ NELAIMES APSĒSTI VELKAMIES KAUT KUR TĀLU AIZMUGURĒ JAU CIK GADU, NETIKDAMI UZ VALSTI ATTĪSTOŠA CEĻA???

 2. vai tad ir vēl kāda cita “ticamāka” partija par NA un V ? Varbūt tā, kurai ir “gods kalpot” vienotai Krievijai.., vai tā, kas ir pret “NATO okupaciju”…? Vai arī kāda no sīkpartijām, kura pelnās ar latviešu vēlētāju šķeltniecību?
  Kā redzam, tad nekā labāka nav. Un ja vēl no šīm divām partijām izsvītrojam visus bijušos “padomju” aktīvistus (“padomju” jāliek pēdiņās, jo komunistu diktatūra jau nebija padomju vara), tad arī kaut kas jēdzīgs varētu sanākt.

 3. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Pilnīgi visas partijas savos pirmsvēlēšanu solījumos vadās pēc principa: salda mēle vienmēr labs kapitāls. Praktiski visu partiju programmās ir solījumi veikt reformas. Reāli nav gatavi kautko darīt. Esmu izstrādājis konkrētus priekšlikumus kā izmainīt mūsu absurdo nodokļu sistēmu, diemžēl neatsucās pilnīgi neviena partija. Latvija droši tiek virzīta uz kapiem un to nodrošina pilnīgi visas partijas, arī NA!

 4. … Pirms pardomam ir vajadziga informacija … palasiet tacu NA portalu … tur iegusiet visu vajadzigo info par tas PROGRAMMU !!

  … UN TAD atceraties, ka ta ir vieniga PATRIOTISKA partija, kura ir turejusi savu vardu, neskatoties uz parejo koalicijas partneru nepartraukto – gandriz visu – NA programmas un no tas raisito priekslikumu uzmesanu … pat NA ministru nepielaidi pie korumpetas un izpardotas 5. kolonnas un vecas nomenaklaturas ‘valsts noslepumiem’ !

  …Tad seciniet pasi … kada partija ir nopelnijis jusu balsi … 12. Saeima !

 5. To noteiks vēlētājs? Atbildēt

  Pārteicos: minimālā pensija!

 6. To noteiks vēlētājs? Atbildēt

  Vēlētājs to noteiks,kad tiks mainīta vēlēšanu sistēma un kandidātu sarakstus nesastādīs tikai partijas!Un kāda vēl enerģētikas jautājumu risināšana Holandē,ja pat pievienotās vērtības nodoklis pārtikai mums ir 3,5 reizes augstāks,minimālā alga 22 reizes zemāka,bet zināt neko mēs nedrīkstam ne tikai par Holandes,bet pat par Lietuvas un Igaunijas,pirms divpadsmit gadiem ieviesto, obligāto veselības apdrošināšanu!

Draugiem Facebook Twitter Google+