×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

Pārdos nekad neizstādītu Kalo gleznu

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

22. novembrī Sotbija izsolē Ņujorkā pārdos nekad iepriekš neizstādītu slavenās meksikāņu mākslinieces Frīdas Kalo jaunības dienu portretu “Meitene ar rotu” (1929), raksta pasaules prese.

Māksliniece nomira 1954. gadā 47 gadu vecumā. Kalo atraitnis, mākslinieks Djego Rivera, portretu gadu pēc sievas nāves uzdāvināja sievietei, kura palīdzēja Kalo. Glezna 60 gadus atradusies tumšā telpā, tādēļ krāsas ir tikpat košas kā tās tapšanas brīdī. Īpašniecei tagad ir 90 gadu, un viņa izlēma gleznu pārdot.

Lēš, ka portretu pārdos par 1,5-2,5 miljoniem dolāru. Tā ne tuvu nebūs pasaules dārgākā glezna, – nupat, piemēram, norvēģu gleznotāja Edvarda Munka darbs “Meitenes uz tilta” pārdots par 54,5 miljoniem dolāru.

Taču interesanti, ka par sieviešu portretiem izsolēs arvien maksā vairāk, nekā par vīriešu, turklāt sievietes mākslasdarbos arī attēlotas nesalīdzināmi biežāk. Piemēram, visdārgākā glezna šobrīd ir Pablo Pikaso “Alžīras sievietes”, kuru pērn nopirka par 179,4 miljoniem dolāru. Un kopumā šābrīža pasaules dārgāko gleznu desmitniekā ir tikai divi vīriešu portreti – Frensisa Bēkona triptihs “Trīs uzmetumi Lisjēna Freida portretam” (tas pārdots kā viens darbs), kā arī Pikaso, kurš kopumā šobrīd ir visaugstāk vērtētais gleznotājs, “Zēns ar pīpi”. Tāpat dārgāko darbu desmitniekā ir viena glezna, kurā nav attēlota cilvēka figūra, un tā ir Endija Vorhola “Sudrabainā aviokatastrofa”. Pārējās septiņas pasaules dārgākās gleznas attēlo sievietes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+