×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
3. janvāris, 2017
Drukāt

Pārdošanas placis – 150 m2

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No šā gada stājušies spēkā grozījumi Transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecības noteikumos, mazinot iespēju ļaunprātīgi izvairīties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, pavēstīja Satiksmes ministrijā (SM).

Līdz šim tirdzniecībai Latvijā varēja pieņemt nereģistrētu transportlīdzekli vai tā numurēto agregātu, kuru tirdzniecībai nodod cits Latvijā reģistrēts komersants, kas to kā preci ievedis no ārvalsts. Šāda kārtība apgrūtināja PVN nomaksas kontroles iespējas un pieļāva iespēju komersantiem ļaunprātīgi izvairīties no PVN nomaksas. Turpmāk nereģistrētu transportlīdzekli tirdzniecībai varēs nodot transportlīdzekļa izgatavotāja oficiālais pārstāvis.

Pastāvēja prakse, ka komersanti nereti transportlīdzekļu tirdzniecības teritoriju iekārto privātmāju pagalmos vai publiski pieejamās autostāvvietās, kur transportlīdzekļu tirdzniecība faktiski netiek veikta tāpēc, ka atbilstoši noteikumiem tirdzniecības teritorijā ir jāvar izvietot vismaz trīs tirdzniecībai paredzētus transportlīdzekļus. Nereti šādas fiktīvi izveidotas tirdzniecības vietas tika izmantotas neatbilstoši mērķim – lai iegūtu tiesības noformēt īpašumtiesību apliecības vai lai izmantotu tirdzniecības uzņēmumiem paredzētās transportlīdzekļu tirdzniecības numura zīmes, tādējādi iegūstot iespējas, nemaksājot nodokļus, ceļu satiksmē lietot Latvijā nereģistrētus transportlīdzekļus.

Ar noteikumu grozījumiem tiks precizēta minimālā platība tirdzniecības vietas iekārtošanai, nosakot, ka tirdzniecības teritorijai ir jābūt vismaz 150 kvadrātmetru, kurā izvieto tirdzniecībai paredzētus transportlīdzekļus vai numurētos agregātus, nosakot pārejas periodu tām tirdzniecības vietām, kas reģistrētas līdz 2016. gada 31. decembrim. 150 kvadrātmetru platība atbilst trīs kravas vilcēju un to puspiekabju izvietošanai vai trīs pasažieru autobusu izvietošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+