×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Pārdot vai dāvināt?

Kas ir izdevīgāk – īpašumu pārdot vai dāvināt? Kādi dokumenti vajadzīgi? Cik tas izmaksā?
 Sarmīte Jūrmalā

 

Uz šo jautājumu var atbildēt ļoti vienkārši – protams, izdevīgāk ir īpašumu pārdot, jo tad saņemsiet krietnu naudas summu, kamēr dāvinājuma gadījumā – tikai sirsnīgu paldies.

Taču laikam mūsu lasītāja ir domājusi ko citu – kā izdevīgāk noformēt īpašumu uz citas personas vārda, lai būtu jāmaksā mazākas nodevas un nodokļi. Katrs gadījums ir individuāls, tādēļ labāk konsultēties pie jebkura zvērināta notāra.

Dzīve tomēr rāda, ka gadījumos, kad viena darījuma vietā skata pēc slēdz citu (piemēram, pirkumu noformē kā dāvinājumu vai otrādi), mēdz gadīties, ka kāds no darījuma dalībniekiem vēlāk sapinas pats savos tīklos un kļūst par zaudētāju. Piemēram, lai uz dāvinājumu nevarētu pretendēt neatraidāmie mantinieki, to noformē kā pirkumu, taču nekādu naudu bijušais īpašnieks nesaņem. Vēlāk dāvinājuma saņēmējs sāk šerpi uzvesties un dāvinātājs savu devīgumu nožēlo. Ja būtu noslēgts dāvinājuma līgums, dāvinājumu varētu atsaukt apdāvinātā rupjas nepateicības dēļ. Bet dokumentos rakstīts – pirkums! Kam pierādīsi, ka naudu nesaņēmi, ja dokumentos rakstīts kas cits?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+