Latvijā
Kriminālziņas

Pārdroši jaunieši Dobelē sabojā vairākus policijas auto 16

Foto – Valsts policija

Valsts policija Dobelē aizturējusi četrus jauniešus, kuri, veicot huligāniskas darbības, tīši sabojājuši trīs trafarētās policijas automašīnas vēlā nakts stundā 6.un 7.septembrī. Diviem no aizturētajiem par šo nodarījumu tiesa piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Policija saņēma trīs izsaukumus par it kā notikušajiem konfliktiem Dobelē, kā vēlāk izrādījās, šie izsaukumi bija nepamatoti. Ierodoties policijas ekipāžām uz norādītām notikuma vietām, pēkšņi tika mests ar akmeņiem automašīnu virzienā. Tika bojātas automašīnu virsbūves, kā arī vienā gadījumā tika izsists automašīnas stikls un ar stikla lausku savainojumu guva policijas darbiniece.

Par tīšām huligāniskām darbībām policijas darbinieki operatīvi aizturēja agrāk tiesātus 2000.gadā dzimušu un divus 1998.gadā dzimušus jauniešus, papildus tam tika aizturēta arī 1999.gadā dzimusī jauniete, kura agrāk nav tiesāta. Viens no jauniešiem ir jau piecas reizes tiesāts, bet pārējie divi jaunieši – divas reizes.

Šobrīd policija skaidro notikušā motīvus.

Par visiem gadījumiem policijā uzsākti kriminālprocesi par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu, vai ar pretošanos varas pārstāvim vai personai, kura vēršas pret sabiedriskās kārtības pārkāpšanu, vai ja tas izdarīts, lietojot ieročus, kā arī citus miesas bojājumu nodarīšanai izmantojamus priekšmetus, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

LA.lv