Mobilā versija
-1.7°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
26. janvāris, 2017
Drukāt

“Naive Wood”: Krāslaviešu ģimene rada apbrīnojamas mēbeles no veciem būvkokiem (11)

Foto - Andris Ozoliņš un Naive WoodFoto - Andris Ozoliņš un Naive Wood

Ar cirvi tēstu siju un guļbaļķu virsmas vai vertikālā gatera zāģa zāģējumu pēdas rada interesantu faktūru. Noēvelēta atjaunojamā koksne nedaudz atšķiras no jaunas, tā ir brūn­ganāka, ar specifisku nokrāsu. Efektīgi var izmantot pelēku izdēdējušu dēli no veca šķūņa vai ar cirvi tēstu bēniņu siju.

Latgales pusē, Krāslavā, vecajam kokam otru dzīvi atdod SIA “Naive Wood”. Minimālisma stilā ieturētās mēbeles ražo mazs darba kolektīvs – abi uzņēmuma īpašnieki Mihails un Anna Sekirini. Skarbās un elegantās garnitūras ir viņu meistarstiķis.

“Vispirms iegūtais izejmateriāls ir jāšķiro un jānotīra – jāmazgā ar augstspiediena iekārtu. Bieži materiālā ir senāku laiku liecības, karalaika lodes un šāviņu šķembas. Tīrīšanas procesā nepieciešams metāla detektors un liela pacietība. Tālāk tiek sazāģētas sagataves un veikta mēbeļu vai citu izstrādājumu gatavošana. Mums patīk darbos apvienot Latgales lauku vienkāršumu, pragmatismu un industriālo praktiskumu. Unikāls – vienmēr nenozīmē dārgs, bet vienkāršais vienmēr ir mūžīgs,” stāsta Anna. “No sākuma gribējās pašiem sev mājās kādu modernu galdiņu vai plauktiņu. Kad izgatavojām sev pirmās mēbeles un bijām apmierināti, sākām tās piedāvāt klientiem.”

Idejas vairāk rodas Mihaila galvā, Anna rūpējas par pārdošanu. “Mūsu klients ir moderns cilvēks, kuram patīk oriģinālas, stabilas un funkcionālas lietas. Viņš noteikti nav perfekcionists, jo lietām ir jāsaglabā dabiski raupjā vecās koksnes faktūra.” Visvairāk “Naive Wood” šobrīd pasūta apģērbu pakaramos, jo ērta drēbju novietošana priekšnamos daudziem ir aktuāla un tur labi eksponējas koka lietas. Tuvākajā laikā uzņēmums piedāvās arī masīvas koka durvis “barn door” stilā un reģenerēta koka dēļus sienu apdarei. Sekirinu ģimene plāno ražot arī galdiņus smalkām tējas ceremonijām.

Vērtējums: paskarbi, bet sirsnīgi

Dizainers Pēteris Krūmiņš: “Zīmola “Naive Wood Factory” produkcijā – industriālā stila mēbelēs no atjaunotā koka – dominē vienkāršība, funkcionalitāte, autentisks paskarbs dizains, kas miksēts ar autoru sirsnību. Miniuzņēmums saviem mēbeļu dizaina darbiem izmanto tikai to materiālu, ko vietējā Krāslavas reģionā iegūst no vecām, nojaucamām ēkām. Laikazoba ārdēto koksni viņi papildina ar industriālā metāla elementiem – leņķdzelžiem un santehnikas cauruļvadiem. Mēbeļu dizainu reizēm papildina ar termoapstrādi, tā akcentējot dabiskās koka šķiedras neregulāro skaistumu. Izveidojas praktiskas mēbeles, kas pieejamas lielākajai daļai cilvēku.”

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. Mēbeles vienkārši lieliskas! Metālu gan aizstātu ar koku un tad būtu priecīga pasūtīt jums no saviem vecajiem šķūņa dēļiem dažus skapīšus. Lai jums veicas!

  2. Sava gaume! Lai veicas!

  3. Pilniigs recycle design furniture plagjiaats. To netveramo eleganci protams nav uztveerushi. Taapeec sanaak tas pakaljdarinaajums taads visnotalj paprasts un shvaks. Taapat kaa kjiinieshu meesliem. Par dizainu tar nav runas, divi krievi Changalijaa njemas. Nu jau ar ambiicijaam …Bet attaisnoju to visu ar to, ka tomeer izmisiigi meegjina pashi sevi uztureet. par ko, protams-respect!

  4. Neglītas mēbeles, kam negribas pieskarties.

  5. Lieliski!Loti skaistas mèbeles!

  6. Viss jauki, ja tikai nebūtu tik neglīti… Brutāli un galīgi bez izdomas vai proporciju ssajūtas, kaut arī doma laba. Tādas mēbeles parasti taisa mākslinieki paši sev, un tad tās ir proporcionālas un nostrādātas, šeit tāds kā ikea variants, bet bez dizainera klātbūtnes.

  7. Gliti, pats ar to kadreiz nodarbojos!

  8. Mēbele laba un izturīga,tik tie rokturi…hmmm…varēja ko smukāku un senlaicīgāku.Tad jau labāk atstāt bez ar ielocīti rokai ,kur pieķert,kā jau dažās mēbelēs tur bija.

  9. Darbi ir skaisti,bet kur rodas izejmateriāls?Cik legāli tas tiek iegūts?Latvija ir pilna ar darboņiem kas nojauc vecas guļbūves,kamēr saimnieki ārzemēs strādā ar cerību ,atgriezties un atjaunot savu sētu.bet priekšā sagaida drupas.

  10. Pilsētā tās neiederētos. Tās ir tīri ”lauku” mēbeles. Koks un daudz metāla – it kā sader kopā, bet rada smagnēja sajūtu. Visā visumā darbi labi 🙂 .

Draugiem Facebook Twitter Google+